Trend wybielania penisa rośnie w Tajlandii – ale czy to niebezpieczne?

Zabieg wybielania penisa w Lelux Clinic w Bangkoku w Tajlandii.

Klinika chirurgii plastycznej w Bangkoku trafiła na pierwsze strony gazet w Tajlandii po tym, jak podobno udostępniła na Facebooku wideo o niekonwencjonalnym nowym leczeniu „urody”: wybielaniu penisa.

„W dzisiejszych czasach wiele osób o to pyta. Mamy około 100 klientów miesięcznie, od trzech do czterech klientów dziennie” — powiedział agencji Associated Press Bunthita Wattanasiri, kierownik działu skóry i laserów w szpitalu i klinice Lelax.

Według niemieckiej agencji informacyjnej dpa, w środę na Facebooku jeden z przedstawicieli kliniki, który reklamował zabieg, od czwartku zebrano ponad 6,800 reakcji i 22,500 komentarzy. My tutaj, w The Pattaya News, nie udostępnimy rzeczywistego filmu, jednak oto zdjęcie dzięki uprzejmości kliniki Lelax Hospital w Bangkoku.

Zabieg wybielania penisa w Lelux Clinic w Bangkoku w Tajlandii.

Wybielanie skóry to wielki biznes. BBC Thai Service donosi, że branża wybielająca w regionie Azji i Pacyfiku mierzy do około 2 miliardów dolarów rocznie. Reklamy zabiegów rozjaśniających skórę są szeroko wyświetlane na billboardach i w gazetach, a apteki oferują produkty do rozjaśniania skóry dostępne bez recepty.

Trend kulturowy przypisywany jest staromodnemu przekonaniu, że ciemniejsza skóra oznacza przynależność do klasy robotniczej, podczas gdy jaśniejsza skóra oznacza, że ​​nigdy nie pracowałaś w polu.
BBC Thai Service przeprowadził wywiad z jednym pacjentem, który twierdził, że leczenie sprawiło, że poczuł się pewniej i, cytując: „Chciałem czuć się pewniej w moich kąpielówkach”.
W czwartek wirusowa wiadomość o leczeniu Lelaxem skłoniła ministerstwo zdrowia Tajlandii do wydania ostrzeżenia o wybielaniu penisa, mówiąc, że jest to niebezpieczne, niewarte bólu i stratą pieniędzy.

Zabiegi laserowe rozbijają pigmentację skóry, a proces ten z pewnością może być niebezpieczny. BBC Thai Service donosi, że wysoka moc lasera może powodować zaczerwienienie, krwawe rany, a następnie możliwą infekcję. Jeśli lasery są mniej intensywne, może to spowodować trwały efekt piegów. W przypadku jednego z najbardziej wrażliwych obszarów ciała wydaje się to szczególnie nie warte ryzyka.

Jednak my w Pattaya News uważamy, że prawdopodobnie stanie się bardziej popularne, ponieważ wybielanie skóry jest tak powszechne i akceptowane w Tajlandii. Co myślisz? Zostaw komentarz poniżej i daj nam znać!

ŹRÓDŁOBBC Thai Service, szpital Lelux w Bangkoku, Inverse.com
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/