Podwyżka opłat na autostradzie Bangkok-Pattaya, zwiększona długość trasy

Zdjęcie punktu poboru opłat na autostradzie Bangkok-Pattaya.

Bangkok – Wśród skarg i krytyki online dotyczących zbliżającego się wzrostu liczby opłat za przejazd z Bangok do Pattaya dyrektor generalny Departamentu Dróg Samochodowych (DOH) Thanin Somboon stwierdził: „Podwyższona opłata za przejazd autostradą Bangkok – Pattaya obejmuje dłuższą sieć i poprawia infrastrukturę wzdłuż drogi ogólnie."

Powiedział, że nowa struktura opłat na autostradzie, obowiązująca od 19 kwietnia 2018 r., w której czterokołowy samochód zapłaci za przejazd 105 bahtów, w porównaniu z poprzednią opłatą 60 bahtów, obejmuje przedłużoną drogę i zapewnia lepsze wyposażenie pobór opłat w systemie zamkniętym, który uwzględnia długość sieci drogowej.

Nowe myto, które ma zostać pobrane na odcinku Chonburi – Pattaya, to całkowity wzrost z 10 do 60 bahtów oprócz odcinka Bangkok – Chonburi. Prosta podróż z Bangkoku do Pattaya 126-kilometrową autostradą kosztuje 105 bahtów, czyli mniej niż jeden baht za kilometr.

Opłata za przejazd na odcinku Chonburi – Pattaya nie została wcześniej pobrana, ponieważ system pobierania opłat nie został całkowicie zainstalowany. Według Departamentu Autostrad Odcinek autostrady został wzbogacony o lepszą nawierzchnię drogi, lepsze odwodnienie, lepsze oświetlenie, mniej skrzyżowań, lepsze zarządzanie i zarządzanie ruchem przez całodobowe centrum kontroli ruchu.

My tutaj, w wiadomościach The Pattaya, mamy nadzieję, że wszyscy będziecie mieć bezpieczną i szczęśliwą podróż do dowolnego miejsca.

 

Zapisz się!
ŹRÓDŁODepartament Autostrad, Bangkok
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/