Przypomnienie: e-papierosy/vaping są niezgodne z prawem w Tajlandii

Kolekcja e-papierosów,

 

Jeśli wybierasz się wkrótce do Tajlandii, e-papierosy najlepiej zostawić w domu.

W czwartek 25 stycznia Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajlandii wydało ostrzeżenie dotyczące podróży do ambasad wielu krajów, informując cudzoziemców udających się do Tajlandii, że papierosy elektroniczne są nielegalne w tym kraju. Ostrzeżenie pojawiło się po publikacji w prasie zagranicznej informacji o zatrzymaniu w zeszłym tygodniu starszego małżeństwa izraelskiego za posiadanie e-papierosów i karze grzywny w wysokości około 20,000 600 bahtów (XNUMX USD). Grożono im także aresztem, jeśli nie zapłacą kary.

Od piątku 26-go na stronie Rady Bezpieczeństwa Narodowego z poradami podróżniczymi pojawia się następujący wpis: „Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca, aby cudzoziemcy nie wjeżdżali do kraju [Tajlandii] z elektronicznym papierosem. Osoba, u której zostanie stwierdzone łamanie prawa, może zostać ukarana grzywną, sądem i karą pozbawienia wolności.”

Ministerstwo zamieściło linki do ambasady Tajlandii w Waszyngtonie w USA oraz artykuł wyjaśniający prawo. Poniżej znajduje się tekst tego oświadczenia:

„Ciesz się wakacjami w Tajlandii, ale zostaw elektroniczne papierosy w domu. Są tu nielegalne” – czytamy w artykule. „Każdy, kto w Tajlandii zostanie przyłapany na złamaniu tego prawa poprzez używanie elektronicznego papierosa lub wapowanie, może zostać aresztowany i grozić mu kara więzienia lub grzywna w wysokości kilkukrotności wartości nielegalnego przedmiotu(ów). Dotyczy to zarówno obcokrajowców, jak i Tajów. Niedawno miały miejsce przypadki, gdy cudzoziemcy, którzy nie byli świadomi zakazu, zostali ukarani na miejscu grzywną lub aresztowani.”

W artykule zacytowano rzecznika tajskiego rządu, który stwierdził, że zakaz „wprowadzono ze względów zdrowotnych i że pierwotnie sugerowano go, ponieważ elektroniczne papierosy zachęcały młodych ludzi do palenia”.

Tajlandia jest domem dla jednej z najbardziej agresywnych kampanii reklamowych antynikotynowych na świecie.

W Pattaya News osobiście przeprowadziliśmy wywiady z wieloma gośćmi, którzy zostali ukarani grzywną i zatrzymani za używanie e-papierosa w Pattaya. Zdecydowanie zalecamy, aby nie zabierać ich ze sobą na wakacje ani nie używać ich w miejscach publicznych, takich jak Walking Street lub Beach Road.

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajlandii

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/