Przypomnienie: e-papierosy/vaping są niezgodne z prawem w Tajlandii

Kolekcja e-papierosów,

 

Jeśli wybierasz się wkrótce do Tajlandii, najlepiej zostawić e-papierosy w domu.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajlandii wydało w czwartek 25 stycznia alert podróżny do ambasad wielu krajów, informując cudzoziemców udających się do Tajlandii, że papierosy elektroniczne są w tym kraju nielegalne. Alarm pojawił się po doniesieniach w pewnej zagranicznej prasie o zatrzymaniu w zeszłym tygodniu starszej izraelskiej pary za posiadanie e-papierosów i grzywnie w wysokości około 20,000 600 bahtów (XNUMX USD). Grożono im także aresztem, jeśli nie będą mogli zapłacić grzywny.

Od piątku 26 lutego na stronie z informacją turystyczną Rady Bezpieczeństwa Narodowego pojawił się następujący komunikat: „Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca cudzoziemcom, aby powstrzymali się od wjazdu do kraju [Tajlandii] z papierosem elektronicznym. Osoba, która łamie prawo, może zostać ukarana grzywną, osądzona i uwięziona”.

Ministerstwo zamieściło linki do Ambasady Tajlandii w Waszyngtonie, USA oraz artykuł wyjaśniający prawo. Poniżej znajduje się tekst tego oświadczenia:

„Ciesz się wakacjami w Tajlandii, ale zostaw elektroniczne papierosy w domu. Są tu nielegalne” – czytamy w artykule. „Każdy, kto złamie to prawo za pomocą elektronicznego papierosa – lub e-papierosów – w Tajlandii może zostać aresztowany i zostać skazany na karę więzienia lub grzywnę kilkakrotnie przewyższającą wartość nielegalnego przedmiotu. Dotyczy to zarówno obcokrajowców, jak i Tajów. Ostatnio miały miejsce incydenty, w których cudzoziemcy, którzy nie byli świadomi zakazu, zostali ukarani na miejscu grzywną lub aresztowani”.

W artykule zacytowano rzecznika rządu Tajlandii, który powiedział, że zakaz został „wprowadzony ze względów zdrowotnych i że pierwotnie sugerowano go, ponieważ elektroniczne papierosy zachęcały młodych ludzi do palenia”.

Tajlandia jest domem dla jednej z najbardziej agresywnych kampanii reklamowych na świecie przeciwko paleniu.

My tutaj, w wiadomościach Pattaya, osobiście przeprowadziliśmy wywiady z wieloma gośćmi, którzy zostali ukarani grzywną i zatrzymani za używanie e-papierosa w Pattaya. Zdecydowanie zalecamy, aby nie przynosić ich na wakacje ani nie używać ich w miejscach publicznych, takich jak Walking Street lub Beach Road.

Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Tajlandii

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/