Tajlandia została wybrana najlepszym krajem na świecie do rozpoczęcia działalności

Tajlandia została wybrana jako numer jeden w rankingu najlepszych krajów do rozpoczęcia działalności gospodarczej drugi rok z rzędu spośród 80 krajów ankietowanych przez US News and World Report.

Minister handlu Sontirat Sontijirawong powiedział w piątek (26 stycznia), że amerykańska firma medialna również umieściła Tajlandię na 8. miejscu listy 25 najlepszych krajów, w które warto inwestować.
Przypisał lepszą pozycję Tajlandii w tych dwóch kategoriach przeszkodom w ograniczaniu przez Ministerstwo Handlu związanym z rejestracją nowych przedsiębiorstw w Tajlandii oraz wydatkom na rejestrację podmiotów gospodarczych.

Raport powstał na podstawie losowego badania opinii 21,000 XNUMX respondentów na całym świecie.

„Według Banku Światowego założenie firmy w Tajlandii zajmuje około pięciu dni. Gęstość nowych przedsiębiorstw jest jedną z najniższych w regionie, co pozostawia miejsce dla pełnych nadziei przedsiębiorców. Chociaż firmy, które nie są w większości w posiadaniu Tajlandii, są zaliczane do krajów o najlepszych cenach dla decydentów biznesowych, podlegają Ustawie o działalności zagranicznej, zgodnie z którą wiele biznesplanów, które mogą przyciągnąć przedsiębiorców do Tajlandii, jest ograniczonych, w tym produkcja ryżu i turystyka” – USNews oraz World Report w rankingu Best Countries to Start a Business.

Lepszy ranking krajów, w których najlepiej rozpocząć działalność gospodarczą i krajów, w które najlepiej zainwestować, był wyraźnym sygnałem postrzegania przez zagranicznych biznesmenów, że Tajlandia poprawiła warunki sprzyjające zakładaniu lub inwestowaniu przez zagranicznych biznesmenów. , powiedział minister Sontirat, dodając, że lepszy ranking amerykańskiej strony internetowej koresponduje z ostatnim raportem Banku Światowego z 1 listopada na temat światowych rankingów krajów z łatwością prowadzenia biznesu, który umieścił Tajlandię na 26. miejscu.

Obecnie Stany Zjednoczone są trzecim co do wielkości partnerem handlowym na świecie z Tajlandią i pierwszym dla krajów Ameryki Północnej. Również bezpośrednie inwestycje zagraniczne USA w Tajlandii zajęły trzecie miejsce po Japonii i Singapurze z wartością BIZ szacowaną na 11.7 mld USD.

Źródło: tajski PBS

Zapisz się!
ŹRÓDŁOTajski PBS
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/