Pattaya, aby dostać się klimatyzowanym pociągiem do Bangkoku w weekendy i święta.

Dworzec kolejowy w Pattaya

Klimatyzowany pociąg pasażerski zacznie kursować ze stolicy do Pattaya w przyszłym miesiącu, poinformowały władze kolei państwowych w poniedziałek 5 lutego.

W zależności od popularności, nowa usługa kolejowa może zostać na stałe lub całkowicie anulowana.

„Chcemy, aby ludzie w drodze do Pattaya odczuwali więcej turystyki”, powiedział Oratai Suwannatas, dyrektor ds. marketingu turystycznego w Tajlandzkich Kolejach Państwowych. „Oczekujemy, że z pociągu skorzystają tajscy turyści, a także duża liczba chińskich turystów”.

Pociąg rozpocznie przejazdy próbne w niezapowiedzianym jeszcze terminie w marcu. Wyruszy z Bangkoku o 6:30 i dotrze do Pattaya o 9 rano. W drodze powrotnej pociąg wyruszy z Pattaya o 3:50 i dotrze do stolicy o 6:50.

Pociąg będzie miał sześć przystanków: miasto Si Racha, North Pattaya, pływający targ w Pattaya, tropikalny ogród botaniczny Nong Nooch, Wat Yan Sang Wararam i ostatecznie zakończy się w Ban Phlu Ta Luang w dzielnicy Sattahip.

Oratai powiedział, że pociąg z silnikiem Diesla jest nadal w fazie planowania i będzie miał sześciomiesięczny okres próbny. Kursuje tylko w soboty, niedziele i święta.

Ceny biletów na klimatyzowane pociągi nie zostały jeszcze ustalone, ale Oratai powiedział, że „koszt inwestycji w pociągi jest wysoki”.

ŹRÓDŁOKhaosod angielski
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/