Maya Bay, lokalizacja filmu Plaża, blisko turystów w czerwcu

Maya Beach, rozsławiona z filmu „Plaża” z Leonardo Dicaprio i jedno z najpopularniejszych miejsc w Tajlandii, zostanie zamknięte w czerwcu, aby pomóc chronić tamtejsze rafy koralowe.

Plaża Maya Bay

Jest to jedna z najsłynniejszych plaż na świecie, dzięki głównej roli w filmie Danny'ego Boyle'a o bestsellerowej powieści Alexa Garlanda, i często jest określana po prostu jako „plaża”. Jednak tego lata Zatoka Maya, na tajlandzkiej wyspie Koh Phi Phi Leh, zostanie zamknięta dla turystów, ponieważ władze próbują odwrócić dziesięciolecia szkód wyrządzonych środowisku morskiemu regionu.

Zamknięcie nastąpi od czerwca do września, poza sezonem na wyspie, aby dać rafie koralowej czas na odbudowę.

Maya Bay odwiedza do 5,000 odwiedzających dziennie, przy czym większość turystów podróżuje łodzią z Phuket lub Koh Phi Phi. Znaczna część tej turystyki jest stymulowana filmem The Beach, wydanym w 2000 roku, z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Jest to film, który, jak na ironię, opowiada historię turysty poszukującego idealnej, nietkniętej plaży.

Według Thona Thamrongnawasawata, zastępcy dziekana wydziału rybołówstwa Uniwersytetu Kasetsart w Bangkoku, prawie 80% raf koralowych w Tajlandii zostało zniszczonych, a głównymi przyczynami są hotele przy plaży, kotwice łodzi i odpady z tworzyw sztucznych wyrzucane do morza

W rozmowie z Deutsche Welle Newspaper Thamrongnawasawat powiedział, że chociaż tymczasowe zamknięcia mogą w pewnym stopniu pomóc, „idealnym rozwiązaniem” byłoby zamknięcie zatoki na stałe. Thon od dawna otwarcie mówił o potrzebie ochrony tajlandzkich parków morskich i ostrzegał przed ryzykiem związanym z turystyką. Podczas wizyty w zatoce w 2016 roku opisał plażę jako tak gęsto zatłoczoną, że zaniemówił.

Na szczęście zamknięcie w tym czasie będzie tylko tymczasowe, pomimo szczerych prób Thona zamknięcia go dla turystów.

Obraz po treści postu
ŹRÓDŁOThe Guardian
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/