Przegląd Pattaya News Week 18 lutego 2018 r. – Czy Jose Polanco wyszedł za kaucją?

Cześć chłopaki, tutaj redaktor TPN i co tydzień będę przedstawiał podsumowanie wydarzeń z tego tygodnia i sytuacji godnych wiadomości zamieszczonych tutaj w The Pattaya News, a także spoglądam w przyszłość na następny tydzień. Jak pisaliśmy wcześniej, mniej więcej półtora miesiąca temu zaczęliśmy, ale już teraz systematycznie budujemy bazę subskrybentów i widzów oraz nieustannie ulepszamy naszą stronę internetową, nasz personel i nasze treści. Zauważyliśmy duży brak w Pattaya profesjonalnych, bezstronnych i dobrze napisanych wiadomości w języku angielskim, które bezpośrednio wpływają i interesują mieszkańców Pattaya, emigrantów i turystów. Naszym celem jest wypełnienie tej luki, a także zapewnienie uporządkowanego i inteligentnego komentarza bez trollowania i negatywności, które nękają niektóre inne lokalne strony internetowe. Czekamy na Twoją opinię, wyślij nam wiadomość PW na Facebooku lub wyślij nam e-mail na adres Pattayanewseditor@gmail.com.

Przejdźmy więc do przeglądu tygodnia:

 

Pan Benjamin Robb z Australii.

Najważniejszą wiadomością w tym tygodniu w Pattaya, gdzie fora dyskusyjne i strony z wiadomościami szumią gwarami, to śmierć obywatela Australii, 43-letniego Benjamina Robba, podczas bójki barowej w popularnym Ruby Club w północnej części Pattaya. Podejrzany, pan Jose Polanco Junior, 44 lata, z Ameryki, który był wcześniej skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci w Stanach Zjednoczonych w 1993 roku, nie przyznał się do winy i twierdzi, że jego działania miały na celu samoobronę.

Podejrzany Jose Manuel Polanco Jr z Nowego Jorku w Ameryce.

Oczekuje się, że w tym tygodniu odbędzie się rekonstrukcja w Ruby Club, zgodnie z tajskim prawem, w której podejrzany, zaangażowana kelnerka i wielu funkcjonariuszy odtworzą to, co się wydarzyło, na podstawie oświadczeń pana Polanco, nagranego przez nas materiału z telewizji przemysłowej. potwierdzili, że policja jest w ich posiadaniu oraz zeznania kelnerki.

Zapytano nas w Pattaya News, czy pan Polanco został zwolniony za kaucją, co zostało omówione na kilku znanych grupach na Facebooku w Pattaya. Przyjrzeliśmy się temu i rozmawialiśmy z kilkoma źródłami z tajską policją i obecnie nie możemy potwierdzić tych doniesień, które wydają się bezpodstawne. To oczywiście może ulec zmianie, ale obecnie uważa się, że pan Polanco nadal jest przetrzymywany w nieujawnionym miejscu, a nie na komisariacie policji w Pattaya przy Soi 9, aż do ponownego uchwalenia i jego pierwszego wystąpienia w sądzie, zaplanowany na później w tym tygodniu w Pattaya Court. Wiemy o zdjęciu zrobionym przed Imigracją i twierdzimy, że ludzie widzieli go w Jomtien, ale powiedziano im w momencie publikacji, że było to na wewnętrzną konferencję prasową i spotkanie z urzędnikami prawnymi i był eskortowany po cywilnemu funkcjonariusze.

Zauważyliśmy, że wydaje się, że istnieje wiele obaw o bezpieczeństwo w Pattaya i pytania o to, czyja to wina. Te opinie są tylko redaktorem i nie odzwierciedlają ogólnych opinii firmy The Pattaya News, jednak czuję, że po dekadzie życia w Pattaya i poznaniu setek innych, którzy tu mieszkają i odwiedzają, że dla zdecydowanej większości ludzi to to bardzo bezpieczne miasto. Zawsze ważne jest obserwowanie ilości spożywanego alkoholu i bycie świadomym otoczenia, gdziekolwiek jesteś. Ważne jest, aby pamiętać, że walki, które niestety kończą się śmiercią, zdarzają się na całym świecie, a dziesiątki tysięcy turystów odwiedza Pattaya co tydzień i prawie zawsze nie ma żadnych poważnych incydentów.

Nasze myśli są z rodziną pana Robba, która w tym tygodniu wybrała się do Pattaya, aby odebrać jego ciało i uzyskać więcej odpowiedzi na temat jego śmierci.

Będziemy Cię informować przez cały tydzień.

Gromadzenie się medycznych/śmieci w obszarze Pattaya

 

Zdjęcie garażu odpadów medycznych.

Jedną z innych najważniejszych historii dotykających lokalnych mieszkańców i emigrantów jest sytuacja śmieci w całym obszarze Pattaya. Kilkakrotnie informowaliśmy o gromadzeniu się odpadów medycznych w lokalnych wioskach, ale również informowaliśmy o opóźnieniu odbioru odpadów w Central Pattaya. Problem polega na tym, że kontakt miast z niezależną firmą zajmującą się gospodarką odpadami wygasł w październiku 2017 r. W okresie wakacyjnym podejmowano liczne próby rozwiązania tego problemu, jednak nie udało im się dojść do porozumienia finansowego i w rezultacie odpady gromadziły się przez cały czas miasto, podczas gdy nowa firma zakontraktowana stara się nadążyć za popytem.

Miasto doskonale zdaje sobie sprawę z sytuacji i skupiło się na przyspieszeniu procesu naprawy tej sytuacji. Spodziewamy się, że wszystkie odpady medyczne znikną na początku przyszłego tygodnia, a sytuacja w zakresie wywozu śmieci w centralnej Pattaya również się poprawiła.

Pattaya ponownie koncentruje się na usuwaniu nielegalnych sprzedawców ulicznych / bezdomnych

W tym tygodniu opublikowaliśmy artykuł, w którym podkreśliliśmy, że podobnie jak zeszłego lata 2017 r., zastępca burmistrza Pattaya i rada miasta ponownie koncentrują się na rozwiązaniu problemu bezdomnych i nielegalnych sprzedawców, głównie na Beach Road. Urząd miasta poinformował prasę, że było wiele skarg turystów na bezdomnych żebraków i sprzedawców, którzy denerwują ich podczas próby posiłku lub spokojnego piwa.

Zgłosiliśmy i potwierdziliśmy, że wielu bezdomnych to obywatele Kambodży i Myanmaru, którzy przebywają w Tajlandii bez odpowiedniej wizy i są sprzeczne z tajskim prawem. Obecnie są przygotowywani do deportacji. Obywatele Tajlandii, którzy zostali uznani za bezdomnych, zostali przywiezieni do ośrodka w Chonburi, aby ubodzy mogli uzyskać pomoc w wydostaniu się z plaż i ulic miasta. W tamtym czasie na plaży nie znaleziono bezdomnych obywateli spoza Azji Południowo-Wschodniej.

Jeśli chodzi o sprzedawców, wielu z nas próbowało zjeść spokojny posiłek, gdy liczni sprzedawcy sprzedający kwiaty, zegarki, płyty DVD (w 2018 r.), A nawet rzucające dywany, próbują nakłonić nas do zakupu ich towarów. Od dawna jest to irytujące dla stałych gości, mieszkańców i emigrantów, a Urząd Miasta twierdzi, że po raz kolejny będzie to priorytet. Urzędnicy miejscy powiedzieli Pattaya News, że wielu z tych sprzedawców również nie jest obywatelami Tajlandii i pracuje tutaj bez pozwolenia na pracę, a także bez odpowiedniej wizy. Jeśli zostaną złapani, również zostaną deportowani zgodnie z tajskim prawem.

Wydarzenia w tym tygodniu

Dla tych, którzy szukają czegoś do zrobienia, w ten weekend 24 i 25 lutego odbędą się coroczne zawody Pattaya Best dla mięśni i sylwetki w Royal Garden Mall położonym w pobliżu Walking Street na Beach Road. To zawsze jest zabawne wydarzenie do oglądania i obserwowania, a duże nagrody w postaci bahtów tajskich są przyznawane tym, którzy mają najlepszą sylwetkę. Jeśli chodzi o twojego lojalnego redaktora Pattaya News, mamy najlepsze ciało do pisania i czytania i nie weźmiemy udziału w konkursie w tym roku :).

Będziemy rozwijać i ulepszać tę kolumnę każdego tygodnia i jest to krótkie podsumowanie wydarzeń tygodniowych. Dziękuję za przeczytanie The Pattaya News.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/