Tajska policja łapie dwóch kłusowników zabijających chronione zwierzęta w Parku Narodowym

Pak Chong, Nakhon Ratchasima-

Tajska policja i lokalni urzędnicy oświadczyli prasie, że mają wielu podejrzanych w sprawie kłusownictwa w pobliżu Pak Chong, w rezerwacie dzikiej przyrody w Parku Narodowym Khao Yai. W weekend urzędnicy tajlandzcy i strażnicy parku zatrzymali ciężarówkę z dwoma Tajami, jednym o imieniu Pan Apiwat, opuszczającymi park. Po wstępnej inspekcji urzędnicy niczego nie odkryli, jednak stwierdzili, że obaj mężczyźni zachowywali się nerwowo i podejrzliwie. Policja przystąpiła do pełnej kontroli pojazdu i znalazła w ukrytym przedziale worki z okaleczonymi i chronionymi dzikami, bawołami i niedźwiedziami.

Według urzędników zwierzęta zostały ubite w przerażający i niedbały sposób na terenie Parku Narodowego, co jest niezgodne z tajskim prawem. Ponadto, ponieważ obszar ten jest rezerwatem dzikiej przyrody, na obu mężczyzn będą obowiązywać dodatkowe opłaty. Policja stwierdziła również, że dwóch kolejnych podejrzanych, którzy pracowali z panem Apiwatem i jego współpracownikiem, również zostało zidentyfikowanych, a nakazy aresztowania zostały wydane w celu powstrzymania kłusownictwa w Parku Narodowym.

Tajska policja stwierdziła, że ​​podejrzani schwytali zwierzęta, umieszczając celowe pułapki w popularnym wodopoju dla zwierząt w Parku Narodowym, co spowodowało u nich ogromny ból. Następnie przystąpili do uboju schwytanych zwierząt i pocięli je na kawałki, po czym umieścili je w workach z zamiarem sprzedaży na czarnym rynku i do spożycia.

Mieszkańcy Pak Chong są oburzeni poczynaniami mężczyzn i lekceważeniem ziemi i chronionego statusu zwierząt. Urzędnicy twierdzą, że zamieszani mężczyźni będą ścigani zgodnie z tajskim prawem, a dalsze próby kłusownictwa na terenie parku narodowego nie będą tolerowane.

 

ŹRÓDŁOTajski PBS
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/