Czwartek 1 marca będzie suchym dniem dla Makha Bucha Day

Czwartek, 1 marca, to Dzień Makha Bucha, jedno z najświętszych świąt w buddyjskim kalendarzu. Co to oznacza dla Ciebie? Zobacz poniżej….

Ten święty dzień upamiętnia cudowne wydarzenie, kiedy 1,250 uczniów Buddy, Gautama Sakayamuni, przybyło na spotkanie z Buddą bez wcześniejszego porozumienia w świątyni Weluwan Mahawiharn w rejonie Rachakhryha w Indiach.

Oczekuje się, że tysiące pobożnych buddystów pojawi się w lokalnych świątyniach, aby prowadzić ceremonie religijne. Jest to jeden z najbardziej ruchliwych dni w roku dla lokalnych świątyń i warto go odwiedzić.

Ponieważ jest to jedno z głównych świąt buddyjskich, dystrybucja alkoholu przez firmy od północy w środę 28 lutego do północy w czwartek 1 marca jest niezgodna z prawem. Dotyczy to barów i restauracji, supermarketów, sklepów ogólnospożywczych, domów towarowych i lokalnych sklepów detalicznych . Nowelizacja dekretu oficjalnie zwalnia hotele z zakazu, jednak w ostatnich latach bardzo niewiele osób było skłonnych zaryzykować potencjalną grzywnę lub naruszyć obowiązujące władze.

Oznacza to również, że wszystkie bary, gogo, kluby nocne itp. będą zamknięte w tym okresie, począwszy od północy 1 marca. Dla tych, którzy nie mogą spędzić dnia bez picia, Pattaya News sugeruje, aby przed świętami zaopatrzyć się w zapasy i pić w zaciszu własnego domu, ponieważ publiczne picie może obrazić tych, którzy obchodzą święto religijne.

Osoby przyłapane na łamaniu prawa mogą spotkać się z karą więzienia do sześciu miesięcy i grzywną do 10,000 XNUMX bahtów.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/