Tajski Departament Kontroli Chorób ostrzega przed Vapingiem… ponownie

W Tajlandii rozpoczynają się seminaria, aby omówić, dlaczego waporyzacja nie jest dla Ciebie dobra.

Kolekcja e-papierosów,

Pattaya-

W ostatnich miesiącach trwała tajska walka z wapowaniem lub e-papierosami. Napisaliśmy wcześniej, jak turyści są rutynowo karani grzywną w wysokości 20,000 XNUMX bahtów i więcej za publiczne wapowanie oraz w jaki sposób w Kontroli Paszportowej w Bangkoku pojawiają się publiczne ogłoszenia i znaki informujące turystów, że waporyzacja nie jest legalna w Tajlandii.

Rząd Tajlandii rozpoczął seminaria, aby dowiedzieć się, dlaczego zajmują tak twarde stanowisko w sprawie wapowania, aby informować zarówno opinię publiczną, jak i turystów, ponieważ twierdzą, że dbają zarówno o zdrowie swoich obywateli, jak i odwiedzających Tajlandię.

Podczas seminarium na temat faktów dotyczących e-cygar, zastępca dyrektora generalnego Departamentu Kontroli Chorób, dr Kachhornsak Kaewchamras ujawnił, że 3.3 procent nastoletnich palaczy w wieku od 13 do 15 lat pali e-cygara, ponieważ byli pod wpływem wrażenie, że e-cygara są bezpieczne, zgodnie z badaniem z 2015 roku.

Dr Kachornsak wyjaśnił, że płyn stosowany w e-papierosach zawiera nikotynę. Wytwarzana przez nie para uzależnia i stwarza ryzyko raka płuc i innych problemów zdrowotnych.

Ujawnił, że Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że ​​e-cygara nie są narzędziem do wycofywania się z papierosów, ponieważ żaden organ regulacyjny nie potwierdził ich bezpieczeństwa. Biuro Krajowe WHO w Tajlandii wydało oświadczenie ostrzegające przed zagrożeniami związanymi z e-cygarami dla palaczy i osób im bliskich, przy czym kobiety w ciąży i dzieci są najbardziej podatne na bierne palenie.

Dr Kachornsak zasugerował, aby ci, którzy planują rzucić palenie, zadzwonili do Thailand National Quit-line o godzinie 1600 lub skonsultowali się z klinikami odwykującymi tytoń w szpitalach nadzorowanych przez Ministerstwo Zdrowia Publicznego w całym kraju.

Funkcjonariusze policji informują nas, że nadal będą nie tolerować vapingu, zwiększając grzywny dla osób przyłapanych na publicznym wapowaniu.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/