Poważna burza tropikalna w ciągu najbliższych kilku dni w północnej i wschodniej Tajlandii, w tym Pattaya

Burza nadejdzie między 7 marca a 9 marca

BANGKOK, 5 marca 2018 r. (NNT) – Departament Zapobiegania i Łagodzenia Klęsk Żywiołowych (DDPM) ostrzegł mieszkańców górnych regionów Tajlandii przed ulewnymi deszczami w dniach 7-9 marca, spowodowanymi napływem systemu wysokiego ciśnienia z Chin.

Dyrektor generalny DDPM, Chayapol Thitisak, polecił swoim biurom regionalnym przygotowywać się na sytuacje awaryjne i powodzie przez całą dobę w tym okresie.

Ulewne deszcze i silne wiatry są prognozowane w górnych partiach Tajlandii w środku tygodnia, gdy tropikalna letnia burza nadciąga na północnym wschodzie, zanim ruszy na północ, równiny centralne i wschód.

Mieszkańcom tych obszarów zaleca się zabezpieczenie domów i pozostawanie w domach podczas burzy, a także uważanie na złamane gałęzie i spadające billboardy. Ostrzeżono również ludzi, aby nie nosili przedmiotów, które mogą przewodzić prąd na zewnątrz.

Spodziewane są ulewne deszcze i powodzie oraz silne wiatry.

Poniżej znajduje się lista prowincji, w których spodziewane są ulewne deszcze w ciągu najbliższych kilku dni:

6-7 Marzec

Północ: Phitsanulok i Phetchabun.

Północny wschód: Loei, Nong Bua Lam Phu, Nong Khai, Udon Thani, Bueng Kan, Sakon Nakhon, Nakhon Phanom, Mukdahan, Khon Kaen, Chaiyaphum, Nakhon Ratchasima, Maha Sarakham, Kalasin, Roi Et, Yasothon, Amnart Charoen, Buri Ram, Surin, Si Sa Ket i Ubon Ratchathani.

Wschód: Nakhon Nayok, Prachin Buri, Sa Kaeo, Chachoengsao, Chon Buri, Rayong, Chanthaburi i Trat.

Centralne: Nakhon Sawan, Lop Buri, Saraburi, Uthai Thani, Chai Nat, Sing Buri, Ang Thong, Phra Nakhon Si Ayutthaya, w tym Bangkok i okolice.

8-9 Marzec

Północny wschód: Loei, Nong Bua Lam Phu, Khon Kaen, Chaiyaphum, Nakhon Ratchasima, Buri Ram, Surin, Si Sa Ket i Ubon Ratchathani.

Północ: Chiang Mai, Chiang Rai, Phayao, Phrae, Nan, Lamphun, Lampang, Tak, Sukhothai, Uttaradit, Phitsanulok, Kamphaeng Phet, Phichit i Phetchabun.

Centralne: Nakhon Sawan, Lop Buri, Saraburi, Uthai Thani, Chai Nat, Sing Buri, Ang Thong, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Suphan Buri, Kanchanaburi, Ratchaburi, w tym Bangkok i okolice.

Wschód: Nakhon Nayok, Prachin Buri, Sa Kaeo, Chachoengsao, Chon Buri, Rayong, Chanthaburi i Trat

Południe: Phetchaburi, Prachuap Khiri Khan, Chumphon i Surat Thani

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/