Tajlandia jako pierwszy kraj na świecie pozyskuje ryby z Fukushimy po katastrofie atomowej w 2011 r.

Stwierdzono, że ryby są wolne od promieniowania i są sprzedawane w restauracjach serwujących owoce morza w Bangkoku.

Tajlandia-

Tajlandia jest pierwszym krajem, który otrzymał dostawę świeżych ryb z japońskiej prowincji Fukushima po katastrofie nuklearnej w marcu 2011 r. po tamtejszym tsunami, które skaziło ten obszar.

110-kilogramowa przesyłka świeżej flądry została wyeksportowana do Tajlandii w środę (28 lutego), podała Jiji Press.

Ryba miała być serwowana w sushi i sashimi w 12 japońskich restauracjach w Bangkoku w zeszły piątek. Oczekuje się, że dalsze dostawy będą sprzedawane w restauracjach sushi i japońskich w Bangkoku.

„Cieszymy się, że możemy sprzedawać ryby z naszej prefektury na całym świecie”, powiedział Kanji Tachiya, szef spółdzielni rybackiej w mieście Soma. „Wyślemy bezpieczne ryby” – dodał.

Flądra była podstawową rybą w Fukushimie i osiągała wysokie ceny przed katastrofą nuklearną, donosi Asahi Shimbun.

W 2011 roku trzy reaktory w fabryce Tokyo Electric Power w Fukushimie stopiły się po trzęsieniu ziemi o sile 9, które nawiedziło Japonię, wywołując tsunami, które zniszczyło obszar północno-wschodniego wybrzeża Japonii. Zginęło ponad 15,000 XNUMX osób.

 Około 160,000 XNUMX ludzi uciekło ze swoich domów po tym, jak katastrofy spowodowały eksplozje, które spowodowały wyrzucenie materiałów radioaktywnych.

Po katastrofie Japonia została zmuszona do zawieszenia części eksportu produktów rolnych i rybnych.

Rybacy w Fukushimie wrócili do pracy na próbę w czerwcu 2012 r. Według japońskich urzędników od kwietnia 2015 r. nie znaleziono żadnych owoców morza, których poziom promieniowania przekraczałby japońskie normy bezpieczeństwa.

W marcu ubiegłego roku (2017) stowarzyszenie rybackie prefektury zmniejszyło o połowę obszar objęty dobrowolnym zakazem połowów do 10 km od elektrowni jądrowej zamiast 20 km, poinformował Jiji.

My tutaj, w wiadomościach Pattaya, możemy na razie przekazać rybę.

Zapisz się!
ŹRÓDŁOStraits Times
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/