Sprzedawca mango rzuca wyzwanie urzędnikowi miasta mieczem, sprzeciwia się aresztowaniu (wideo)

Sprzedawca później dobrowolnie zgłasza się na policję.

Pattaya-

 

Sprzedawca mango Thanyaban Chomchot, lat 43, uniknął aresztowania we wtorek 6-go, kiedy urzędnik miejski, pan Kwanchai Klaisombun, lat 37, który jest inspektorem publicznym w ratuszu, podszedł do niego zgodnie z miejskim prawem czystości i za sprzedaż owoców z tyłu jego ciężarówkę, co jest niezgodne z prawem.

Pan Chomchat wyciągnął długi na stopę japoński miecz samurajski i zagroził panu Klaisombunowi, który postanowił się wycofać. Następnie Pan Chomchat opuścił miejsce zdarzenia wraz ze swoją żoną, która jechała z tyłu pickupa.

Incydent został nagrany przez przechodnia, a incydent stał się wirusowy w mediach społecznościowych, gdy policjanci pracowali nad zidentyfikowaniem pana Chomchota. Pan Klaisombun stwierdził na swoim koncie na Twitterze, że był wstrząśnięty incydentem, a opinia publiczna często nie rozumiała, jak niebezpieczna może być ich praca. Stwierdził również, że po prostu wykonywał swoją pracę, próbując zatrzymać i aresztować sprzedawcę mango.

Dzisiaj, w czwartek 8-go, pan Chomchat dobrowolnie zgłosił się na Soi 9 policji w Pattaya, ponieważ incydent zgromadził już dwa miliony wyświetleń na Twitterze, a podpułkownik policji Somphan Suksamran zidentyfikował mężczyznę, zadzwonił do niego i dodał mu otuchy dobrowolnego poddania się przeciwko policji, która go aresztowała.

Pan Chomchat oświadczył policji, że (pomimo filmu i zdjęć wyraźnie pokazujących cenę i tabliczkę „sprzedaż” z tyłu furgonetki), nie zamierzał sprzedawać mango, a jedynie zatrzymał się, aby kupić rzeczy dla swojej żony w 7-11 w drodze do domu. Stwierdził, że podeszła do niego osoba i chociaż (jego słowa) nie chciał łamać prawa, postanowił sprzedać im mango. Inspektor to zauważył i podszedł do niego, a incydent nasilił się od tego momentu.

Pan Chomchat stwierdził, że rozgniewał się, gdy partner pana Klaisombuna zabrał jego wagę, która, jak twierdził, była do użytku osobistego, a nie do sprzedaży, bez jego zgody i uznał to za kradzież. Następnie przyznał, że wtedy stracił panowanie nad sobą i wymachiwał mieczem.

Policja postawiła mu trzy zarzuty – noszenie broni w miejscu publicznym, stawianie oporu przy aresztowaniu oraz naruszenie ustawy o czystości i porządku publicznym w zakresie korzystania z furgonetki lub innego pojazdu.
W tej chwili jest przetrzymywany bez kaucji w oczekiwaniu na proces.

 

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/