Wadliwy transformator spowodował stan władz przeciwpożarowych Pattaya Beer Bar, bary są już odbudowywane we współpracy z Pattaya City

Pattaya-

  Władze odpowiedzialne za elektrykę w Pattaya poinformowały, że pożar, który zniszczył dwa bary i 17 motocykli, był spowodowany eksplozją nowo zainstalowanego transformatora elektrycznego, który został zainstalowany wcześniej rano.

Transformator był na miejscu zaledwie jeden dzień, powiedział szef straży pożarnej Pattaya i stwierdził również, że rada samorządowa przeprowadzi dochodzenie w sprawie transformatora i inne transformatory w mieście, aby upewnić się, że taka sytuacja się nie powtórzy. To już drugi pożar na Walking Street w zeszłym roku. We wczesnych godzinach porannych w popularnym barze rockowym przy Walking Street wybuchł kolejny transformator, który zniszczył budynek.

 

Następnego dnia po pożarze, w niedzielę 11 marca, regionalny szef energetyki Chartchai Phumrin wraz z lokalnymi szefami elektryków i policją oceniał szkody. Szacuje się, że straty spowodowane pożarem wyniosły około 10 milionów bahtów. W ramach miłej odmiany od zwykłego wytykania palcami, miasto wzięło na siebie odpowiedzialność za pożar i nawiązało współpracę z właścicielem kompleksu barów piwnych, aby zebrać fundusze na odbudowę przedsiębiorstwa. Dzięki tej szybkiej akcji oba bary piwne już dziś, 13 marca, zostały odbudowane i są prawie ponownie otwarte. Nie jest jasne, czy obejmie to właścicieli zniszczonych motocykli. Pracownicy kompleksów piwnych chwalili władze za szybką reakcję.

Oprócz sklepów i rowerów inne oznakowania i markizy zostały lekko uszkodzone. Jedna z turystek została wysłana do szpitala z poparzeniami, a Tajlandia zatruła się dymem. Obydwoje wracają do zdrowia. Około 50 pracowników władz odpowiedzialnych za elektrykę w Pattaya wspólnie z operatorami telewizji kablowej i internetowej naprawiło okablowanie. Oczekiwano, że nowy transformator zostanie zamontowany i przywróci zasilanie w okolicy wczoraj wieczorem.

Motocykle zniszczone
Transformator, który eksplodował.

W The Pattaya News mamy nadzieję, że taka sytuacja się więcej nie powtórzy.

 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/