Tajlandia zarabia 22.50 MILIONÓW dolarów, jedno z największych w historii.

Popiersie 700 milionów bahtów jest jednym z największych w historii Tajlandii

Tajlandia dokonała jednego z największych pogromów kryształowej metamfetaminy, przejmując narkotyk o wartości 700 milionów bahtów (22.42 miliona dolarów), policja poinformowała we wtorek, gdy ONZ ostrzegało, że Azja Południowo-Wschodnia jest zalewana nielegalnymi narkotykami z regionu „Złotego Trójkąta”.

 Policja poinformowała, że ​​700 marca w południowej prowincji Chumpon skonfiskowano 1,543 kilogramów (28 funtów) narkotyku, znanego jako lód, z przeznaczeniem do Malezji.

 Narkotyki były produkowane w regionie Złotego Trójkąta, gdzie spotykają się granice Tajlandii, Birmy i Laosu. W związku z popiersiem aresztowano dwóch Tajów i dwóch Malezyjczyków.

Rynek metamfetaminy rozwijał się w alarmującym tempie w Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. W 2015 r. eksperci z kilku krajów subregionu odnotowali wzrost stosowania zarówno krystalicznej metamfetaminy, jak i tabletek metamfetaminy.

Wśród amfetamin, metamfetamina stanowi największe globalne zagrożenie dla zdrowia, wynika z raportu Światowego Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) z 2017 roku.

„Te duże konfiskaty są oznaką, że podaż nieubłaganie pompuje ze Złotego Trójkąta i północnego Shan, aby zalać rynki Azji Południowo-Wschodniej, a także tranzyt z Azji Południowo-Wschodniej do rynków o wysokiej wartości, takich jak Australia, Nowa Zelandia i potencjalnie dalej”, Jeremy Douglas z UNODC szef w Azji Południowo-Wschodniej, powiedział Reuterowi.

Policja pokazała ładunek we wtorek w rządowym kompleksie na północ od Bangkoku. Inne wystawione narkotyki obejmowały nielegalne narkotyki o wartości 890 milionów bahtów (28.51 miliona dolarów), w tym kokainę, konopie indyjskie i ecstasy, skonfiskowane w różnych popiersiach między 25 marca a 1 kwietnia.

Większość narkotyków została wyprodukowana poza Tajlandią i przemycona przez kraj w drodze do Australii, Ameryki Północnej i Europy.

„Ogłoszone przez nas ceny są wartościami w Tajlandii” – powiedział dziennikarzom generał porucznik policji Sommai Kongvisaisuk, dowódca Biura ds. Zwalczania Narkotyków.

„Kiedy narkotyki przejdą przez Tajlandię, ceny wzrosną”, powiedział Sommai, dodając, że zakłócenia w łańcuchach dostaw niewiele wpłynęły na zahamowanie produkcji.

„W ciągu ostatniego roku przechwyciliśmy wiele narkotyków … ale zdolności produkcyjne pozostają nietknięte”.

ŹRÓDŁOUSnews
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/