Tajowie i turyści poproszeni o noszenie tradycyjnych tajskich strojów podczas Songkran

Policja będzie nosić tradycyjne tajskie stroje w każdy wtorek

Tajlandia-

Tajlandia korzysta z niesłychanej popularności niedawnego historycznego serialu telewizyjnego, który promuje tajską kulturę i turystykę podczas nadchodzącego festiwalu rozpryskiwania wody.

Krajowe organizacje turystyczne i kulturalne proszą turystów i Tajów, aby nosili tradycyjne tajskie stroje, aby cieszyć się festiwalem pluskania wodą, znanym jako Songkran, który jest tajskim festiwalem nowego roku od 13 do 15 kwietnia. Ponadto rząd ogłosił, że cała policja w posterunki policji w całym kraju, w tym Pattaya, będą nosić tradycyjny tajlandzki strój w każdy wtorek przynajmniej przez resztę roku. Może to zostać rozszerzone również na inne urzędy państwowe.

„Popularność serialu telewizyjnego Bupphaesannivas (Love Destiny) sprawiła, że ​​Tajowie ze wszystkich środowisk coraz częściej w całym kraju przywdziewają tradycyjne stroje. Rząd będzie nadal sprawował funkcje kulturalne w całym kraju podczas festiwalu Songkran, aby promować patriotyzm i kulturę tajską – powiedziała we wtorek minister kultury Veera Rojpojchanarat na wspólnej konferencji prasowej z Ministerstwem Sportu i Turystyki o przygotowaniach do festiwalu.

Weerasak Kowsurat, minister sportu i turystyki, zaprosił zagranicznych turystów, aby ubrali się w tradycyjne tajskie stroje i wybrali się na wycieczki do miejsc historycznych oraz skorzystali ze specjalnie dostosowanych „pakietów love destiny tour”, takich jak tajskie tradycyjne szlaki weselne, wycieczki do starożytnych świątyń i tajskie wycieczki kulinarne.

Historyczne miejsca turystyczne, w których kręcono serial komediowy „Love Destiny”, odnotowały prawie trzykrotny wzrost liczby turystów z Tajlandii, według lokalnych urzędników ds. turystyki.

Turyści i Tajowie zostali poproszeni o NIE ubieranie się seksownie lub bez koszuli na Songkran i skupienie się mniej na wojnach wodnych, tańcu i piciu, a bardziej na tradycyjnych aspektach Songkran, takich jak szacunek dla starszych, traktowanie buddyjskich relikwii z szacunkiem, odwiedzanie lokalnych świątynie i sprzątanie domu. Biorąc to pod uwagę, my tutaj w The Pattaya News nie oczekujemy dużej zmiany w Pattaya, ale zobaczymy.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/