Popularna strona backpage.com przejęta przez FBI i zamknięta

Wiadomości ze świata-

Backpage.com, strona znana z ogłoszeń drobnych związanych z seksem i prostytucją, została zamknięta i przejęta przez FBI w piątek, zgodnie z raportami i dużym ogłoszeniem wyświetlanym na stronie głównej witryny.

„Backpage.com i powiązane strony internetowe zostały zajęte w ramach działań egzekucyjnych prowadzonych przez Federalne Biuro Śledcze, US Postal Inspection Service oraz Internal Revenue Service Criminal Investigation Division” – czytamy na stronie.

Dom założyciela strony internetowej, Michaela Laceya, również został przeszukany w piątek, a pan Lacey został aresztowany.

Carl Ferrer, dyrektor generalny Backpage.com, został wcześniej aresztowany w 2016 roku i oskarżony o wiele zarzutów, w tym stręczycielstwo nieletnich. Ferrer i inni dyrektorzy Backpage nie zostali jednak skazani za złe postępowanie.

Strona – która już jest przedmiotem wielu dochodzeń kryminalnych – skłoniła ustawodawców do ponownego rozważenia przepisów, które ograniczają odporność stron internetowych na działania podejmowane przez ich użytkowników.

Członkowie Kongresu zbadali również witrynę pod kątem jej rzekomej roli w handlu seksem.

„To świetna wiadomość dla ocalałych, adwokatów i organów ścigania” – powiedziała Associated Press senator Claire McCaskill, D-Mo.

Cindy McCain, żona senatora z Arizony Johna McCaina i aktywistka przeciwko handlowi ludźmi, powiedziała Associated Press, że słyszała, że ​​oprócz napadu na dom Lacey, napadnięto na każde biuro na całym świecie.

„Skonfiskowali wszystko i zamknęli witrynę”, powiedział McCain, dodając, że piątek był „dobrym dniem”.

Backpage.com pozwala użytkownikom tworzyć posty, aby sprzedawać przedmioty, szukać współlokatora, uczestniczyć w forach, wymieniać nadchodzące wydarzenia lub publikować oferty pracy. Ale strona zawiera również wykazy osób towarzyszących dla dorosłych i innych usług seksualnych, a władze twierdzą, że reklama związana z tymi usługami była niezwykle dochodowa.

Zgodnie z zawiadomieniem na stronie władze opublikują dodatkowe informacje o konfiskacie później w piątek wieczorem.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/