Malezyjskie służby celne wyławiają 3.85 mln USD metamfetaminy na granicy z Tajlandią i Malezją

Dyrektor generalny urzędu celnego Datuk Seri Subromaniam Tholasy powiedział, że podejrzany, Malezyjczyk w wieku 47 lat, został złapany, gdy jechał z Tajlandii na posterunek bezpieczeństwa granicznego około godziny 9.30:XNUMX.

„Funkcjonariusze celnicy podejrzewali, że coś jest nie tak i poprosili kierowcę o otwarcie bagażnika.

„Funkcjonariusze przeprowadzili dokładną inspekcję i znaleźli tam tajny schowek” – powiedział na konferencji prasowej w kompleksie imigracyjnym, celnym i kwarantanny (ICQS) w środę (11 kwietnia).

Wewnątrz przedziału funkcjonariusze znaleźli 70 paczek leków o łącznej wadze 70 kg.

„Uważamy, że leki są metamfetaminą i zostały wyprodukowane w Tajlandii na rynek malezyjski.

„Podejrzany został aresztowany na 14 dni w oczekiwaniu na dochodzenie na podstawie sekcji 39B ustawy o niebezpiecznych narkotykach, która po skazaniu grozi karą śmierci” – powiedział Subromaniam.

Dodał, że było to największe w tym roku oszustwo narkotykowe w Kedah.

Subromaniam powiedział, że urząd celny będzie współpracował w tej sprawie z policją, a podejrzany zostanie również oskarżony na podstawie ustawy celnej i koniecznej, ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu i dochodach z działalności niezgodnej z prawem.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/