Malezyjskie służby celne wyławiają 3.85 mln USD metamfetaminy na granicy z Tajlandią i Malezją

Dyrektor generalny celników Datuk Seri Subromaniam Tholasy powiedział, że podejrzany, 47-letni Malezyjczyk, został zatrzymany, gdy jechał z Tajlandii na punkt kontroli granicznej około godziny 9.30:XNUMX.

„Celnicy podejrzewali, że coś jest nie tak i poprosili kierowcę o otwarcie bagażnika.

„Funkcjonariusze przeprowadzili dokładną inspekcję i znaleźli tam tajny schowek” – powiedział w środę (11 kwietnia) na konferencji prasowej w kompleksie Imigracji, Ceł i Kwarantanny (ICQS).

Wewnątrz przedziału funkcjonariusze znaleźli 70 paczek z narkotykami o łącznej wadze 70 kg.

„Uważamy, że narkotyki to metamfetamina i zostały wyprodukowane w Tajlandii na rynek malezyjski.

„Podejrzany został tymczasowo aresztowany na 14 dni do czasu dochodzenia na podstawie art. 39B ustawy o narkotykach niebezpiecznych, która w przypadku skazania grozi karą śmierci” – powiedział Subromaniam.

Dodał, że była to największa w tym roku łapówka narkotykowa dla celników w Kedah.

Subromaniam powiedział, że służby celne będą współpracować w tej sprawie z policją, a podejrzany zostanie również oskarżony na podstawie ustawy o służbie celnej i wymaganego dowodu tożsamości, ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu oraz dochodach z nielegalnej działalności.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/