Trzy bomby motocyklowe ranią 12 osób w południowej Tajlandii

Tajlandzcy żołnierze i cywilni członkowie policyjnego oddziału saperów kontrolują wrak motocykla w miejscu wybuchu w Sungai Kolok, prowincja Narathiwat, 9 kwietnia 2018 r. Kilka wybuchów bomb motocyklowych 9 kwietnia w niespokojnej południowej prowincji Narathiwat w Tajlandii. rzekomo pozostawił kilkanaście osób rannych. / AFP PHOTO / Madaree TOHLALA

BANGKOK (AP) – Trzy bomby, które zraniły 12 osób w mieście na granicy Tajlandii z Malezją, prawdopodobnie zostały podłożone przez rebeliantów, poinformowała wczoraj policja.

Porucznik policji Traipop Donprailao powiedział, że bomby, połączone z zegarami i ukryte w zaparkowanych motocyklach, eksplodowały w poniedziałek w pobliżu małej restauracji, baru karaoke i hotelu w Sungai Kolok w prowincji Narathiwat.

Czterech z rannych w ataku pozostało wczoraj w szpitalu, powiedział jeden z jego kolegów, kpt. policji Ratt Chanthachalee. Cała dwunastka rannych była obywatelami Tajlandii, żaden nie był turystą.

Rebelia na niskim szczeblu przeprowadzona przez mrocznych separatystów w trzech najbardziej wysuniętych na południe prowincjach Tajlandii, Narathiwat, Yala i Pattani, spowodowała śmierć około 7,000 osób od 2004 roku. Te trzy prowincje są jedynymi, które skarżą się, że często są traktowani jako obywatele drugiej kategorii.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/