Pattaya Garbage Issue staje się coraz większy i większy budżet się kończy, wykonawca odmawia modernizacji.

PATTAYA:–Obecny śmieciarz Pattayi nie zainwestuje w więcej ciężarówek ani personelu, jego wysypiska są na wyczerpaniu, a budżet już jest wyczerpany. Kryzys śmieci w mieście się pogłębia, a ratusz wydaje się bezradny, aby go rozwiązać.

Przewodniczący rady miejskiej Anan Ankanawisan spotkał się 27 kwietnia z burmistrzem Pattayi, jego najważniejszymi zastępcami, lokalnymi agencjami ochrony środowiska i innymi szefami wydziałów miejskich, aby przeprowadzić burzę mózgów, co zrobić z falą odpadów, w których tonie Pattaya.

Pracownicy ochrony środowiska twierdzą, że pierwotne szacunki, według których Pattaya wytwarza 450 ton śmieci, są teraz błędne nawet o 30 procent. Składowisko Khao Maikaew jest prawie pełne, a stacja przeładunkowa Sukhumvit Soi 3 nie może przyjąć więcej śmieci.

Tymczasem kosze na śmieci w całym mieście przepełniają się i nie są zbierane przez wiele dni, ponieważ obecny zbieracz śmieci nie nadąża. Jednocześnie jednak wykonawca nie chce wydawać więcej na ciężarówki lub personel i twierdzi, że miasto nie daje mu wystarczającej ilości pieniędzy, aby odpowiednio zaradzić sytuacji związanej z odpadami.

Będziemy to aktualizować, gdy będziemy otrzymywać więcej wiadomości. W Tajlandii odbiór odpadów nie jest zarządzany przez rząd, jak w wielu krajach zachodnich lub w miastach, ale raczej jest zlecany prywatnym niezależnym wykonawcom, którzy ubiegają się (zwykle po najniższej cenie) o pracę dla miasta, które następnie je opłaca. Ten problem może trwać przez jakiś czas.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/