Podobno ponad 600 duchów schwytanych w południowej Tajlandii

Tajlandia-

 

KRABI — Czas na ceremonię, która odbywa się tylko raz na trzydzieści lat w Tajlandii, mającą na celu odnalezienie i schwytanie zbłąkanych dusz.

Odbywający się co 30 lat festiwal, podczas którego tajscy i zagraniczni szamani przeczesują drogi w prowincjach Krabi i Nakhon Si w poszukiwaniu duchów tych, którzy zginęli w wypadkach drogowych. Kiedy już zwabią zmarłych, ceremonia wysyła schwytane dusze do pokoju w zaświatach.

„Wzywamy wszystkie duchy na drogach, na których miały miejsce wypadki”
Jittiphum Chantachote, koordynatora oddziału Fundacji Tekka Jikung w Nakhon Si Thammarat.

Grupa Jittiphuma jest jedną z kilku fundacji zaangażowanych w organizację polowania na duchy z pomocą odpowiedników w Malezji. Na festiwal, który rozpoczął się w sobotę, a kończy w niedzielę, ubrani na biało media jeżdżą na pickupach i zatrzymują się, by spalić chińskie „piekielne pieniądze” za każdym razem, gdy napotykają na zjawiska paranormalne. Uważa się, że płomień zmusza duchy do podążania za szamanami. Wczoraj schwytano podobno ponad 600 duchów.

Najważniejszy punkt festiwalu zaplanowano na czwartek. Tej nocy spotkają się nekromanci z całej Azji, a następnie przejdą po centrum miasta Nakhon Si Thammarat, po czym przez kolejne dni zostaną spalone piekielne pieniądze w dedykacji dla duchów. Nekromanci będą następnie komunikować się z duchami bliskich, aby członkowie rodziny i żyjący krewni przekazali wiadomości.

Turyści mogą obserwować ceremonie, powiedział Jittiphum.

Tajlandia konsekwentnie plasuje się wśród najwyższych na świecie ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. W 2016 r. ponad 22,000 60,000 osób zginęło w wypadkach drogowych, a XNUMX XNUMX zostało niepełnosprawnych, poinformowali urzędnicy.

ŹRÓDŁOKhaosod angielski
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/