Przemoc z użyciem broni w Tajlandii gwałtownie rośnie, więcej zgonów na mieszkańca niż w Stanach Zjednoczonych

Tajlandia-

Tajlandia jest powszechnie znana jako kraina uśmiechu. Jednak w tkance społeczeństwa kryje się podstawowy wzór użycia broni palnej.

Badania pokazują, że Tajlandia ma wyższy wskaźnik zabójstw z użyciem broni na mieszkańca niż Stany Zjednoczone, kraj, w którym śmiertelne strzelaniny zdominowały nagłówki wiadomości i program polityczny. Tajlandia zajmuje drugie miejsce za Filipinami w regionie.

W całym kraju są miliony potężnych broni, a wiele z nich jest nielegalnych i niezarejestrowanych.

W 2016 r. w kraju doszło do ponad 3,000 zabójstw z użyciem broni palnej – według badań Uniwersytetu Waszyngtońskiego odsetek zgonów 4.45 na 100,000 XNUMX osób.

Wskaźnik Tajlandii jest prawie ośmiokrotnie wyższy niż w sąsiedniej Malezji, a po usunięciu ofiar śmiertelnych konfliktów zbrojnych jest nawet wyższy niż w jednym z najniebezpieczniejszych krajów świata, Iraku.

Większość zabójstw w Tajlandii przypisuje się elementom przestępczym, działalności gangów lub konfliktom związanym z utratą twarzy lub osobistymi krzywdami. Nie ma nawału masowych strzelanin, które tak często zdarzają się w USA.

„Czasami popadamy w konflikt i broń wydaje się być odpowiedzią. Broń sprawia, że ​​ludzie są równi” – powiedział płk Naras Savestanan, dyrektor generalny krajowego Departamentu Więziennictwa.

Jednak pomimo wysokich wskaźników przemocy, władze Tajlandii nadal nie mają jasnego obrazu tego, ile broni znajduje się na ulicach.

MROCZNY OBRAZ

Człowiek, któremu powierzono kompilację danych krajowych, przyznaje, że są one niekompletne i brudne. Wszystkie zapisy w całym kraju od czasu wprowadzenia przepisów dotyczących posiadania broni w 1947 r. były rejestrowane wyłącznie ręcznie.

„Nie tylko to, wszystkie akta są rozproszone po powiatach i urzędach wojewódzkich. Wystąpiły błędy. Mieliśmy od pięciu do sześciu milionów licencji, a teraz próbujemy umieścić je w komputerze” – powiedział Chamnanwit Terat, zastępca dyrektora generalnego Departamentu Administracji Prowincji.

„Odkryliśmy, że istnieją duplikaty lub jedna licencja, która należy do wielu rodzajów broni i dlatego musimy przechodzić przez te błędy po jednym przypadku na raz”.

Departament próbuje stworzyć centralną, internetową bazę danych krajowych rejestrów broni, aby uczynić kraj bardziej odpowiedzialnym za posiadaną broń.

Chamnanwit uważa, że ​​samoobrona jest uzasadnionym powodem, dla którego „dojrzali” obywatele posiadają broń palną, zwłaszcza gdy, jak przyznaje, „nie zawsze mogą liczyć na ochronę państwa”. Chce jednak zaostrzenia przepisów licencyjnych, aby umożliwić przeglądanie zdolności danej osoby do posiadania broni.

„Osobiście uważam, że ci, którzy posiadają lub używają broni palnej, powinni co jakiś czas odnawiać swoje prawo jazdy. Ale od teraz, gdy uzyskasz pozwolenie na zdobycie broni, możesz ją zatrzymać na całe życie. Możesz być grzeczny w tym roku, ale co z przyszłym rokiem? A jeśli trafisz do więzienia?

To jest fragment pełnego artykułu w Channel News Asia. Link poniżej.

Zapisz się!
ŹRÓDŁOWiadomości kanałowe Azja
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/