Harley Davidson oskarżony o zamknięcie amerykańskiego zakładu, zwolnienie setek pracowników do transportu prac do Tajlandii Tanio

MILWAUKEE — Związek zawodowy Harley-Davidson uważa, że ​​najbardziej znany producent motocykli w kraju zamyka fabrykę w Kansas City, aby przenieść część pracy do nowej fabryki w Tajlandii.

Harley powiedział, że zamknie fabrykę w Kansas City, pomimo próśb niektórych członków Kongresu o pozostawienie jej otwartej i utrzymanie około 800 miejsc pracy. Harley twierdzi, że przenosi pracę z Kansas City do fabryki firmy w Yorku, tworząc około 400 dodatkowych miejsc pracy w Yorku.

Ale na środowym spotkaniu z przewodniczącą Domu Mniejszości Nancy Pelosi z Kalifornii, członkowie Stowarzyszenia Maszynistów i Pracowników Lotnictwa poinformowali, że przynajmniej część prac została skierowana do Tajlandii.

„Część mojej pracy to przeniesienie do Yorku, ale druga część to Bangkok” — powiedział Richard Pence, mechanik w zakładzie w Kansas City.

Harley-Davidson zaprzeczył, że istnieje związek między Kansas City a Tajlandią.

„Instalacja w budowie w Tajlandii to osobna i niepowiązana kwestia. Częścią naszej długoterminowej strategii jest rozwój naszej międzynarodowej działalności do 50 procent naszego rocznego wolumenu do 2027 roku. Obiekt w Tajlandii pozwoli nam być konkurencyjnymi i zapewni pasażerom większy dostęp do naszej marki i naszych produktów na rozwijającym się globalnym rynku.” podała firma w oświadczeniu.

Harley-Davidson posiada również montownię motocykli w Indiach, gdzie produkuje popularne modele motocykli firmy Street przeznaczone na rynki zagraniczne.

„Zwiększanie zdolności produkcyjnych w Azji jest zgodne z długoterminową strategią firmy, zakładającą koncentrację na wzroście międzynarodowym. Nie ma na celu zmniejszenia produkcji w USA” – powiedziała firma.

Ale ta sprawa jest trudna do zaakceptowania w Kansas City, gdzie firma montowała niektóre ze swoich najpopularniejszych motocykli od 1997 roku.

„Jestem bezpośrednio dotknięty decyzją firmy, w której nie miałem nic do powiedzenia”, powiedział Pence, który pracuje w zakładzie od 21 lat i ma najwyższy stopień starszeństwa w zakładzie.

Pence, który pracuje w konserwacji maszyn, powiedział, że inżynierowie z fabryki jadą do Tajlandii, aby pomóc w przygotowaniu tej operacji, a próbne serie produkcyjne są spodziewane tego lata.

Uważa, że ​​część wyposażenia fabryki w Kansas City również zostanie wysłana do Tajlandii.

„Oni teraz wszystko przeglądają, przygotowując się do stworzenia skrzyni” – powiedział.

Według Pence'a około 35% motocykli montowanych w Kansas City jest przeznaczonych do sprzedaży poza Stanami Zjednoczonymi, chociaż Harley tego nie potwierdził.

Azja była jednym z najszybciej rozwijających się rynków firmy, ale przez lata była również rynkiem z wysokimi cłami na motocykle wyprodukowane w USA.

„Walczymy z taryfami od 21 lat mojej pracy w firmie. Ale cła to tylko fakt” – powiedział Pence.

Związek jest krytyczny wobec Harleya za inwestowanie w Tajlandii, a jednocześnie otrzymuje obniżki podatków w ramach nowego planu podatkowego prezydenta Donalda Trumpa.

„Te firmy jedną ręką przyjmują ulgi podatkowe, a drugą rozdają różowe pokwitowania”, powiedział prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Maszynistów i Pracowników Lotnictwa, Bob Martinez Jr. zasadzka na ludzi pracy”.

„Powinni reinwestować w Ameryce”, powiedział Pence, pracownik Kansas City.

Harley-Davidson powiedział, że fabryka w Tajlandii będzie montować rowery z komponentów produkowanych w zakładach firmy w USA.

Sprzedaż Harleya w USA spada w ostatnich latach, ponieważ pokolenie wyżu demograficznego zaczyna się starzeć z jazdy konnej i coraz mniej młodych ludzi zajmuje ich miejsce

Zapisz się!
ŹRÓDŁOUSA Today
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/