Tajski sąd orzekł, że AirBnB jest niezgodne z prawem w Tajlandii za wynajem dzienny i tygodniowy, zbanowany!

Hua Hin-

Sąd w Tajlandii uznał, że AirBnB jest sprzeczne z tajskim prawem i w efekcie zakazane z poważnymi grzywnami i możliwym karą więzienia dla każdego, kto oferuje pokoje do wynajęcia na dzień i tydzień, a także potencjalnych najemców. Za legalne uznano czynsze miesięczne i długoterminowe.

Do kompleksu kondominium Wan Vayla w Khao Tao zostało wysłane pismo od władz lokalnych, w którym przedstawiono decyzję sądu w dwóch z trzech przypadków, w których kondominia zostały wynajęte na mniej niż miesiąc.

W jednym przypadku należy zapłacić grzywnę w wysokości 5,000 bahtów i 500 bahtów za każdy z dwudziestu dni.

W drugim przypadku grzywna w wysokości 5,000 bahtów musi również zostać zapłacona, a kolejne grzywny w wysokości 100 bahtów za okres 81 dni.

Urzędnicy samorządowi i rządowi zbadali sprawę w grudniu zeszłego roku i udali się do sądu. Orzeczenie może skutecznie być początkiem końca dla firm takich jak AirBnB w Tajlandii, które konsekwentnie twierdzą, że to, co oferują w królestwie, jest legalne.
Należy zauważyć, że firma regularnie przeprowadza szkolenia i seminaria w Tajlandii, a tysiące osób oferuje swoje pokoje do wynajęcia w całym kraju.

AirBnB aktywnie promuje swoją działalność w Tajlandii, a konsekwencje orzeczenia mogą być ogromne zarówno dla firmy, najemców, jak i konsumentów.

Sąd orzekł, że osoby wynajmujące swoje pokoje na dzień i tydzień naruszają przepisy dotyczące hoteli. To z kolei powoduje problemy z legalnie licencjonowanymi hotelami. Ostatnio władze Tajlandii rozprawiają się z nielicencjonowanymi hotelami w Pattaya i innych obszarach, a ta akcja jest częścią tych prześladowań. Właściciele mieszkań w miejscach takich jak Base od dłuższego czasu skarżą się, że AirBnB powoduje poważne zakłócenia w ich życiu i wynajmie.

AirBnB nie odpowiedziało w tej chwili na komentarz, chociaż władze tajlandzkie poinformowały, że działania zostaną podjęte natychmiast na podstawie decyzji sądu.

ŹRÓDŁOHua Hin
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/