Obywatel Belgii aresztowany za roczny przedłużanie pobytu, próba wymuszenia 1.5 miliona bahtów

Belg, który według policji jest częścią zagranicznego gangu mafijnego w Pattaya, został aresztowany pod zarzutem wymuszenia, oszustwa i przekroczenia terminu ważności wizy.

Szef policji turystycznej, Surachet Hakpan, poinformował w czwartek, że aresztowany mężczyzna jako Gaetan Sergel Rsdoutey na posesji w dzielnicy Bang Lamung należącej do jego współpracownika, pana Thongsai Hensail, który również został aresztowany.

Aresztowania dokonano po tym, jak inny Belg, którego nazwiska nie ujawniono, złożył skargę na policję, że para próbowała wyłudzić od niego 1.5 miliona bahtów. Kiedy ofiara odmówiła przekazania pieniędzy, został pobity - powiedział generał-major Surachet.

Podejrzani, wraz z dwoma innymi obcokrajowcami, którzy wciąż uciekają i prawdopodobnie próbują uciec z kraju, twierdzili, że są agentami nieruchomości pracującymi w Pattaya. Jednak dochodzenie wykazało, że nie są i sprzedawali i wyłudzali fałszywą własność za pieniądze, a jeśli ofiary próbowały złożyć skargę lub poinformować prawo, pobiłyby wyłudzone i oszukane ofiary i groziły im i ich rodzinom.

Policja twierdzi, że wie o co najmniej trzech lub czterech innych ofiarach gangu i prosi o zgłoszenie się każdego innego oszukanego.

Generał pol-major Surachet powiedział, że Gaetan przyjechał do Tajlandii jako turysta i ożenił się z Tajką, ale przekroczył pozwolenie na pobyt o prawie rok.

Policja poinformowała, że ​​małżeństwo Gaetana, a przynajmniej dokumentacja, zostało zaaranżowane przez agenta podejrzanego o pomoc w zarejestrowaniu ponad 300 podobnych „małżeństw” między Tajkami a obcokrajowcami. Uważa się, że nigdy nie byli małżeństwem ani nawet spotkali się, a pierwotnym zamiarem było uzyskanie wizy małżeńskiej. Nie jest jasne, dlaczego Gaetan nie mógł uzyskać wizy małżeńskiej i przedłużył pobyt o rok.

Generał polowy Surachet powiedział, że zbliża się do agenta, który, jak podejrzewa, pomógł zagranicznym przestępcom pozostać w Tajlandii. Mają nadzieję, że identyfikując tego agenta, będą w stanie zidentyfikować do 300 innych obcokrajowców żyjących na wizie małżeńskiej, ale w rzeczywistości nie będących w związku małżeńskim.

Generał dywizji Pol Surachet dodał, że aresztowania są częścią nieustających wysiłków organów ścigania mających na celu wykorzenienie z Tajlandii zagranicznych gangów mafijnych.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/