Obywatel Belgii aresztowany za przekroczenie dozwolonego pobytu o rok i próbę wyłudzenia kwoty 1.5 miliona bahtów

Belg, który według policji należy do gangu zagranicznej mafii w Pattaya, został aresztowany pod zarzutem wymuszenia, oszustwa i przedłużenia ważności wizy.

Szef policji turystycznej Surachet Hakpan poinformował w czwartek, że mężczyzna to Gaetan Sergel Rsdoutey, przebywający w posiadłości w dzielnicy Bang Lamung należącej do jego współpracownika, pana Thongsai Hensaila, który również został aresztowany.

Do aresztowań doszło po tym, jak inny Belg, którego nazwisko zostało utajnione, złożył na policji skargę, że para próbowała wyłudzić od niego 1.5 miliona bahtów. Kiedy ofiara odmówiła wydania pieniędzy, została pobita – powiedział generał dywizji Surachet.

Podejrzani, wraz z dwoma innymi obcokrajowcami, którzy wciąż przebywają na wolności i prawdopodobnie próbują uciec z kraju, podali się za agentów nieruchomości pracujących w Pattaya. Jednak dochodzenie wykazało, że tak nie jest i sprzedawali i wyłudzali fałszywe mienie za pieniądze, a gdyby ofiary próbowały złożyć skargę lub poinformować policję, biłyby wymuszone i oszukane ofiary oraz groziły im i ich rodzinom.

Policja twierdzi, że zna co najmniej trzy lub cztery inne ofiary gangu i prosi o zgłaszanie się kolejnych osób, które zostały oszukane.

Pol-generał dywizji Surachet powiedział, że Gaetan przybył do Tajlandii w celach turystycznych i ożenił się z Tajką, ale przekroczył pozwolenie na pobyt o prawie rok.

Policja twierdzi, że małżeństwo Gaetana, a przynajmniej jego dokumentacja, zostało zaaranżowane przez agenta podejrzanego o pomoc w zarejestrowaniu ponad 300 podobnych „małżeństw” pomiędzy Tajkami a obcokrajowcami. Uważa się, że nigdy nie byli małżeństwem ani nawet się nie spotkali, a pierwotnym zamiarem było uzyskanie wizy małżeńskiej. Nie jest jasne, dlaczego Gaetanowi nie udało się uzyskać wizy małżeńskiej i przedłużył pobyt o rok.

Generał dywizji Pol Surachet powiedział, że zbliżają się do agenta, który, jak się podejrzewa, pomagał zagranicznym przestępcom pozostać w Tajlandii. Mają nadzieję, że identyfikując tego agenta, uda im się zidentyfikować nawet 300 innych obcokrajowców, którzy przebywają na podstawie wizy małżeńskiej, ale nie są w związku małżeńskim.

Pol-generał dywizji Surachet dodał, że aresztowania są częścią ciągłych wysiłków organów ścigania mających na celu wytępienie zagranicznych gangów mafijnych z Tajlandii.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/