Gospodarka Tajlandii rośnie w najszybszym tempie od 5 lat w pierwszym kwartale 2018 r.

Tajlandia-

W połączeniu z naszym artykułem z poprzedniego tygodnia na temat liczby turystów, która w 14 r. wzrosła o 2018% kwartał do kwartału, najwięcej od trzech lat, Tajlandia i Reuters informują teraz, że w pierwszym kwartale jej gospodarka odnotowała największy wzrost od pięciu lat. z 2018 roku.

Wzrost gospodarczy przypisuje się zwiększeniu wydatków turystów, w szczególności Chińczyków oraz Indian z klasy średniej i wyższej, wyższej konsumpcji prywatnej i ogólnie lepszym wynikom eksportu.

Jednak analitycy, tacy jak Krystal Tan z Capital Economics, ostrzegają, że wzrost może nie zostać utrzymany w tym roku, ponieważ nadal istnieje niepewność ze względu na sytuację polityczną w Tajlandii i opóźnione o kolejny rok wybory, a także potencjalne osłabienie na eksportowanych towarach. Oczekuje się, że liczba turystów w całym kraju wzrośnie, a średnie wydatki turystów wzrosły, szczególnie w przypadku turystów z Chin i Indii.

Zapisz się!
ŹRÓDŁOReuters
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/