Dwóch Nigeryjczyków aresztowanych w Pattaya za oszustwa związane z romansami i skimming kart

Pattaya-

Policja w Pattaya aresztowała dwóch Nigeryjczyków rzekomo uczestniczących w romansie polegającym na przekręcie kobiet z Tajlandii.

Ositadima Ibeh, lat 28 i Chinedu Calistus Ndubuisi, lat 30, zostali oskarżeni o przynależność do gangów prowadzących oszustwa romansowe i karty skimmingowe - powiedział szef policji w Pattaya, pułkownik polowy Wichai Krobphet na konferencji prasowej w poniedziałek.

Wichai powiedział, że policja skonfiskowała narzędzia służące do kopiowania z nich kart bankomatowych, a także fałszywe karty bankomatowe i kredytowe, a także fałszywe dowody osobiste.

Wichai powiedział, że ostatnią ofiarą tej pary okazał się Wilaiwan Pongkwapol, który przelał jej pieniądze na konto.

Policja monitorowała konto i dokonała aresztowania po tym, jak dwóch podejrzanych rzekomo wycofało pieniądze z bankomatu w Kasikorn Bank na Soi Arunnothai w Central Pattaya.

Obaj twierdzili, że zostali wynajęci przez innego Nigeryjczyka, aby wypłacić pieniądze, a następnie wpłacić je na konto tego mężczyzny w zamian za 5-procentową prowizję. Powiedzieli, że do tej pory zdeponowali na tym koncie ponad 1 milion Bt. Twierdzili, że nie są świadomi, że to, co robią, było złe.

ŹRÓDŁONation
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem mediów TPN od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał również w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Jego doświadczenie obejmuje sprzedaż detaliczną, HR i zarządzanie operacjami, a od wielu lat pisze o nowościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i odwiedza ten kraj jako regularny gość od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt z nami poniżej. Historie prosimy o e-mail Pattayanewseditor@gmail.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/