Dwóch Nigeryjczyków aresztowanych w Pattaya za oszustwa związane z romansami i wyłudzanie kart

Pattaya-

Policja w Pattaya aresztowała dwóch Nigeryjczyków, którzy rzekomo uczestniczyli w romansowym oszustwie żerującym na tajskich kobietach.

28-letni Ositadima Ibeh i 30-letni Chinedu Calistus Ndubuisi zostali oskarżeni o przynależność do gangów dokonujących oszustw romantycznych i skimmingu kart, powiedział szef policji w Pattaya, pułkownik Pol, Wichai Krobphet, na konferencji prasowej w poniedziałek.

Policja skonfiskowała narzędzia do fałszowania danych do kopiowania kart bankomatowych, powiedział Wichai, a także fałszywe karty bankomatowe i kredytowe, a także fałszywe dowody osobiste.

Wichai powiedziała, że ​​ostatnią ofiarą pary była Wilaiwan Pongkwapol, która przelała jej pieniądze na konto.

Policja monitorowała konto i dokonała aresztowania po tym, jak dwóch podejrzanych rzekomo wypłaciło pieniądze z bankomatu w Kasikorn Bank na Soi Arunnothai w Central Pattaya.

Obaj twierdzili, że zostali zatrudnieni przez innego Nigeryjczyka, aby wypłacić pieniądze, a następnie zdeponować je na koncie mężczyzny w zamian za 5-procentową prowizję. Powiedzieli, że do tej pory zdeponowali na tym koncie ponad milion Bt1. Twierdzili, że nie byli świadomi, że to, co robią, jest złe.

ŹRÓDŁONation
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/