Urzędnicy Pattaya City rozprawiają się z wózkami Street Food

Pattaya-

Urzędnicy miasta Pattaya wypowiadają wojnę wózkom ulicznym na obszarach, na których są one ograniczone. Wózki uliczne, które technicznie są niezgodne z prawem, bo nie mają licencji i nie przechodzą kontroli lekarskich, od zawsze były częścią tajskiej kultury, a tajskie jedzenie uliczne jest uwielbiane zarówno przez mieszkańców, jak i turystów z całego świata. Urzędnicy zdają sobie sprawę, jak ważna jest żywność z ulicznych wózków dla branży turystycznej i lokalnej ludności, ale także, pomimo ciągłych ostrzeżeń, nie mogą jej dopuścić w miejscach, w których utrudniają ruch lub powodują problemy.

Przez ostatnie kilka dni ekipy policji jeździły po Soi 6, Soi 7 i Soi 8 i konfiskowały wózki z żywnością. Pojazdy policyjne zostały zaparkowane na końcu ulic, aby złapać uliczne wózki, zanim spróbują zjechać ulicą. Sprzedawcy byli nieustannie ostrzegani, że tak się stanie i że muszą pozostać w wyznaczonych miejscach, takich jak Soi Buakhao Market lub Soi 15 na Walking Street. Jednak nie słuchali i nadal blokowali drogi ewakuacyjne i utrudniali ruch na głównych ulicach. Ponadto legalne restauracje i 7-11 wyraziły zaniepokojenie nielegalnymi wózkami wpływającymi na ich działalność. (Podobnie do obaw hoteli o nielegalne pensjonaty)

Urzędnicy miejscy twierdzą, że presja będzie kontynuowana w ramach rozwiązania mającego na celu poprawę ruchu i warunków drogowych. W międzyczasie widziano sprytnych Tajów na motocyklach, którzy za niewielką opłatą oferowali dostawę głodnym dziewczętom pracującym na Soi 6, 7 i 8 i jeździli po pyszne tajskie jedzenie uliczne z wyznaczonych miejsc.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/