Aktualizacja: Izrael nie będzie dokonywał ekstradycji obywatela Izraela poszukiwanego w celu zadźgania nożem lub współpracy w śledztwie

Pattaya-

Jak informowaliśmy wcześniej, po tym, jak Australijczyk Jeremy McCall, lat 22, został dźgnięty nożem w Mixx Disco w zeszłym tygodniu, władze Tajlandii poszukują wciąż nie wymienionego z nazwiska obywatela Izraela. Kolejny harmonogram incydentu również wyszedł na światło dzienne od czasu zadźgania nożem. Najpierw omówimy tę oś czasu, a następnie omówimy stanowisko Izraela w sprawie incydentu.

4:00 rano (w przybliżeniu) – Pan McCall dotyka kobiety z Izraelczykiem, którego nazwiemy Panem I, i twierdzi, że próbuje zwrócić jej uwagę. (Oświadczył prasie, że byli z nią przez wiele godzin wcześniej wieczorem i mówi, że potwierdza to nagranie z telewizji przemysłowej. Policja nie potwierdziła tego oświadczenia.)

4:01- Pan I w przypływie złości wyjmuje mały nóż i dźga Pana McCalla w bok, uderzając w główny organ i doprowadzając go do stanu krytycznego. Od tego czasu wyzdrowiał i wrócił do Australii, a teraz jest w stabilnym stanie. Dziewczyna z panem I i osobami postronnymi próbowała go powstrzymać przed tą akcją.

4:03- Kiedy Jeremy wrócił do swojego stolika, wciąż nie wiedząc, że został dźgnięty z powodu odurzenia i szoku, pan I, który już zapłacił rachunek, powiedział, że idzie z nim do łazienki do grupy. (Mogło to spowodować początkowe zamieszanie w łazience dla mediów). Opuścił grupę. Ochrona go nie powstrzymała, ponieważ wtedy nie wiedzieli, że pan McCall został dźgnięty nożem, a nóż był bardzo małym i łatwo chowanym nożem, który można łatwo przenieść przez ochronę.

4:10 - Pan McCall, mocno krwawiący i oczywiście dźgnięty, zostaje sprowadzony na dół przez swoich przyjaciół, rodzinę i ochronę, gdy wezwana zostaje karetka pogotowia i policja.

4:30- Pan Zarezerwowałem taksówkę przez popularną aplikację taxi i pojechałem prosto na lotnisko. Nie zatrzymał się w swoim hotelu po torby lub rzeczy osobiste. Przypuszcza się, że miał przy sobie paszport.

4:45-Pan. McCall zostaje zabrany do szpitala. Później został przewieziony do drugiego szpitala.

6:00-Pan. Przyjeżdżam na lotnisko i rezerwuję pierwszy lot do Izraela odlatujący około 9:00. Żadne flagi nie są podnoszone.

9:00-Pan. Wylatuję z kraju w chwili, gdy wiadomości trafiają do prasy głównego nurtu.

Wiadomości Pattaya szukały więcej informacji na temat pana I i odkryły następujące informacje, jak stwierdziła ambasada Izraela:

„Zgodnie z prawem izraelskim żaden obywatel Izraela nie może zostać poddany ekstradycji w celu postawienia zarzutów za rzekome przestępstwo popełnione na obcej ziemi. Izrael jest świadomy tej sprawy i będzie badał tego obywatela oraz problem z naszymi własnymi systemami wewnętrznymi oraz mechanizmami kontroli i równowagi”.

Powszechnie uważa się, że w Izraelu tej osobie nie będą stawiane żadne zarzuty ani kary.

Władze Tajlandii stwierdziły, że osoba została zidentyfikowana i oznaczona jako aresztowana, jeśli wróci do Tajlandii. Jednak biorąc pod uwagę, że pan I, prawdopodobnie znając przepisy swojego kraju dotyczące ekstradycji i przestępczości za granicą z powodu tak szybkiej ucieczki z kraju, jest mało prawdopodobne, że wróci do Tajlandii.

 

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/