Tajlandia wznowiła wykonywanie kary śmierci, pierwszego więźnia od prawie dziesięciu lat straconego w tym tygodniu

Tajlandia-

Władze Tajlandii dokonały egzekucji 26-letniego mężczyzny przez śmiertelny zastrzyk 18 czerwca 2018 r., to pierwsza egzekucja w kraju od sierpnia 2009 r.

Departament Więziennictwa stwierdził, że egzekucja Theerasaka Longjiego, który sześć lat temu został uznany winnym morderstwa kwalifikowanego, odzwierciedla stanowisko Tajlandii, które „koncentruje się na ochronie społeczeństwa, a nie na prawach i wolnościach złoczyńców” i wysyła ostrzeżenie, że poważne przestępstwa zostanie surowo ukarany. Decyzja uchyla de facto moratorium na egzekucje, które Tajlandia przyjęła w ciągu ostatnich dziewięciu lat i włączyła do krajowego planu działania w zakresie praw człowieka.

Organizacje praw człowieka na całym świecie płakały i sprzeciwiały się wznowieniu kary śmierci w Tajlandii.

Według Departamentu Więziennictwa w kwietniu w Tajlandii przebywało 517 więźniów (415 mężczyzn i 102 kobiety) w celach śmierci. Większość została skazana za przestępstwa związane z narkotykami. Los wielu z tych osób, które domagały się złagodzenia wyroków, jest teraz zagrożony.

Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych nieustannie wzywa kraje do ustanowienia moratorium na karę śmierci, stopniowego ograniczania tej praktyki i ograniczania przestępstw, za które może być nakładana – wszystko z myślą o jej ostatecznym zniesieniu.

Wydaje się jednak, że Tajlandia jest skłonna do kontynuowania egzekucji przestępców, którzy popełnili poważne przestępstwa.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/