Odnaleziono zaginione dzieci i trenera, zaczyna się długa, trudna droga do ich wydostania

Tajlandia-

Jak szeroko informowały tajskie media i nasze kanały w mediach społecznościowych, odkryto zaginioną drużynę piłkarską, która była uwięziona w jaskiniach Tham Luang przez dziesięć dni w pobliżu Chiang Rai i granicy z Mjanmą.

Pierwotnie sądzono, że znajdują się w komorze Pattaya Beach, nazwanej tak, ponieważ jest to ogólnie mały skrawek suchego lądu z dużą ilością wody, podobny do rzeczywistej plaży w Pattaya. Jednak ta komora została znaleziona również pod wodą. Angielscy nurkowie jaskiniowi Richard Stanton, lat 56, i John Volanthan, lat 49, dwaj najsłynniejsi nurkowie jaskiniowi w całej Anglii i niektórzy z czołowych nurków jaskiniowych na świecie, postanowili przedrzeć się przez kilka mniejszych tuneli, mając nadzieję na znalezienie suchej przestrzeni.

Około 400 metrów za plażą Pattaya, to miejsce, w którym znaleźli wąską półkę skalną i trzynaście zaginionych osób, słabych, głodnych i zmęczonych, ale ogólnie w dobrym zdrowiu i silnym duchu po dziesięciu dniach uwięzionych pod ziemią.

Jednak praca jest daleka od zakończenia.

Władzom udało się sprowadzić wykwalifikowanego lekarza i dodatkowe wsparcie po tym, jak brytyjscy nurkowie zlokalizowali zaginiony zespół. Lekarz ocenił stan zdrowia całej trzynastki i stwierdził, że prawie wszyscy cieszą się doskonałym zdrowiem przez dziesięć dni pod ziemią bez jedzenia i błotnistej wody do picia. Żaden nie ma poważnych obrażeń ani problemów. Jednak droga do wyjścia zespołu będzie długa i trudna.

Przyniesiono im żywność i napoje elektrolitowe oraz jedli i pili normalnie. Obawy, że bez pomocy szpitala będą słabe, niezdolne do poruszania się i jedzenia, okazały się na szczęście bezpodstawne.

Utknęli na małej błotnistej półce wyniesionej nad głównym zalanym przejściem. Żaden z nich nie umie pływać ani nie nurkował wcześniej. Eksperci i władze naradzają się, jak najlepiej wydostać je z jaskini, ostrzegają jednak, że spuszczenie wody może zająć dużo czasu, a nawet miesiące. Wiercenie w jaskini w ich pobliżu zostało uznane za potencjalnie ryzykowne i trudne. Na razie jednak powietrze i tlen zostały sklasyfikowane jako bezpieczne w jaskini, w której są uwięzieni, i są dostarczane zapasy do jaskini na okres do czterech miesięcy, aby zapewnić im jedzenie i zdrowie.

Będziemy nadal podawać aktualizacje.

 

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/