Odnaleziono zaginione dzieci i trenera, zaczyna się długa, trudna droga do ich wydostania

Tajlandia-

Jak szeroko donoszą tajskie media i nasze kanały społecznościowe, odkryto zaginiony zespół piłkarski, który został uwięziony w jaskiniach Tham Luang na dziesięć dni w pobliżu Chiang Rai i granicy z Birmą.

Pierwotnie uważano, że znajdują się w komorze Pattaya Beach, nazwanej tak, ponieważ jest to na ogół niewielki skrawek suchego lądu z dużą ilością wody, podobny do rzeczywistej plaży w Pattaya. Jednak tę komorę znaleziono również pod wodą. Angielscy nurkowie jaskiniowi Richard Stanton, 56 lat i John Volanthan, 49 lat, dwaj najsłynniejsi nurkowie jaskiniowi w całej Anglii i jedni z najlepszych nurków jaskiniowych na świecie, postanowili przebić się przez kilka mniejszych tuneli, mając nadzieję na znalezienie suchej przestrzeni.

Około 400 metrów za plażą Pattaya jest to miejsce, w którym znaleźli wąską półkę skalną i wszystkich trzynastu zaginionych ludzi, słabych, głodnych i zmęczonych, ale ogólnie zdrowych i silnych na duchu po dziesięciu dniach uwięzionych pod ziemią.

Jednak praca jest daleka od ukończenia.

Władzom udało się sprowadzić wykwalifikowanego lekarza i dodatkowe wsparcie po tym, jak brytyjscy nurkowie zlokalizowali zaginiony zespół. Lekarz ocenił stan zdrowia wszystkich trzynastu i stwierdził, że prawie wszyscy są zdrowi przez dziesięć dni pod ziemią, bez jedzenia i mętnej wody do picia. Nikt nie ma większych obrażeń ani problemów. Jednak droga do wyjścia z zespołu będzie długa i trudna.

Przyniesiono im jedzenie i napoje elektrolitowe i normalnie jedli i pili. Obawy, że będą słabi, nie będą mogli się ruszać i jeść bez pomocy szpitala, były na szczęście bezpodstawne.

Utknęli na małej, błotnistej półce skalnej wzniesionej nad głównym zalanym przejściem. Żaden z nich nie umie pływać ani nie nurkował wcześniej. Eksperci i władze dyskutują, jak najlepiej wydobyć je z jaskini, jednak ostrzegają, że spuszczenie wody może zająć sporo czasu, a nawet miesiące. Zanurzenie się w jaskini w pobliżu nich zostało uznane za potencjalnie ryzykowne i trudne. Na razie jednak powietrze i tlen zostały sklasyfikowane jako bezpieczne w jaskini, w której są uwięzieni, i są przywożone do jaskini na okres do czterech miesięcy, aby zapewnić im jedzenie i zdrowie.

Będziemy nadal podawać aktualizacje.

 

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/