Turystyczna łódź tonie z Phuket, dziesiątki turystów zaginęło i obawiają się śmierci

Nurkowie przeszukują kadłub zatopionej łodzi u wybrzeży południowej Tajlandii w poszukiwaniu ponad 50 pasażerów, którzy zaginęli po gwałtownej burzy w czwartkowe popołudnie.

Łódź nurkowa Phoenix PC wpadła w kłopoty u wybrzeży kurortowej wyspy Phuket, gdy burza wywołała fale o wysokości do pięciu metrów (16 stóp), uderzając nimi o statek i powodując jego przewrócenie się.
Uważa się, że na pokładzie wywróconego statku było 105 pasażerów, w tym 93 turystów, jeden przewodnik i 11 członków załogi. Wielu z nich uważano za chińskich turystów spędzających wakacje w tajskim kurorcie.
Zdjęcia z miejsca zdarzenia opublikowane na Facebooku tajskiej marynarki wojennej przedstawiają pasażerów na nadmuchiwanych tratwach ratunkowych ubranych w jasnopomarańczowe kamizelki ratunkowe.
Podpułkownik policji Somsak Sophakarn, zastępca szefa komisariatu policji prowincji Chalong w Phuket, powiedział w czwartek, że 48 osób udało się uratować i przewieźć na brzeg.
Tajska marynarka wojenna, policja morska i lokalni rybacy poszukiwali pozostałych pasażerów w czwartek wieczorem, ale odwołali akcję późnym wieczorem.
W piątek rano wznowiono poszukiwania, wysyłając helikoptery, statki rybackie i nurków, aby przeszukali wody.
Turyści uratowani z tonącego statku.
Chińskie media państwowe podały w piątek, że jeden obywatel Chin zmarł, a 53 uznano za zaginione. Według agencji prasowej Xinhua, cytując wypowiedź chińskiego konsula generalnego w Songkhla, spośród 53 zaginionych osób 50 to chińscy turyści.
Według Tajlandzkiego Departamentu Meteorologicznego satelity pogodowe pokazywały przez cały czwartek liczne burze u wybrzeży Phuket.
W czwartek wywróciły się także dwie inne łodzie. Jednak według Xinhua wszyscy pasażerowie na pokładzie tych statków zostali uratowani.
Wyspa Phuket — znana z plaż i luksusowych kurortów — jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Tajlandii.
Obraz po treści postu
ŹRÓDŁOCNN
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/