Irańscy turyści ukarali grzywną w wysokości 2000 bahtów za śmiecenie, bez otrzymania paragonu, kosztuje urzędników miejskich

Pattaya-

Poinformowaliśmy wcześniej, że dwóch obywateli Iranu o 3:30 rano na Walking Street wokół hotelu Bayshore odmówiło uiszczenia opłaty w wysokości 2000 bahtów za rzucenie niedopałka papierosa przed znakiem i obszarem, w którym zaśmiecanie jest niezgodne z prawem, a znak wyraźnie określa karę. Oznacza to, że teraz, gdy reszta historii wyszła od urzędników miejskich, tylko częściowo jest prawdziwa.

Pan Shahrokh Assadizadldleh, lat 32, z Iranu i jego przyjaciel przyznają się, że upuścili papierosa w chwili załamania decyzji w pobliżu hotelu Siam Bayshore. Zatrzymało go kilku mężczyzn, którzy wyglądali na policjantów w mundurach. (Nie aresztowali go ani nie zabrali na Soi 9.) Zapłacił grzywnę w wysokości 2000 bahtów, których zażądali po pokazaniu mu znaku, ale nie pokazał mu pokwitowania. Stwierdził, że wyglądali na ubranych w oficjalne mundury. Po rozmowie ze swoim przyjacielem i próbie rozmowy z kierownikiem Siam Bayshore, który nie był dostępny, udał się do budki policji turystycznej w pobliżu Siam Bayshore na końcu Bali Hai Pier, aby złożyć skargę.

Funkcjonariusze pełniący służbę przy stoliku pomocy policji turystycznej stwierdzili, że zgodnie z prawem tajskim powinien był otrzymać pokwitowanie. Dodatkowo mandaty za zaśmiecanie mają być płacone tylko w Urzędzie Miasta, a nie pobierane na miejscu przez urzędników.

Nie mogąc znaleźć osób, które ukarały irańskiego turystę grzywną, policja postanowiła ponownie zapłacić grzywnę i zapłacić w ratuszu dziś rano, aby wystawić mężczyźnie pokwitowanie. Irańczyk przyznał się do przewinienia, obiecał, że więcej tego nie zrobi, ale też przestrzegł, że zawsze należy prosić o pokwitowanie.

Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/