Urzędnicy ds. Zdrowia organizują spotkanie w sprawie wybuchu gorączki denga Chonburi, przekazują 87,000 XNUMX bahtów rodzinom niedawnych ofiar

Pattaya-

W poniedziałek 6 sierpnia 2018 r. około godziny 2:00 lokalna rada zdrowia i rządowa rada zdrowia wraz z zaniepokojonymi lokalnymi mieszkańcami, policją i personelem szpitalnym z całego obszaru Chon Buri zorganizowała spotkanie, aby zająć się niedawną epidemią gorączki denga „Code Red” w obszar Chon Buri.

Stwierdzono, że w porównaniu z 2015 r. jest o 45,000 XNUMX więcej przypadków gorączki denga niż w poprzednich latach, co stawia Chon Buri w sytuacji kodowej czerwonej. Gorączka denga jest przenoszona głównie przez komary i ukąszenia komarów, a najbardziej dotknięte obszary to na ogół nie Pattaya, ale peryferyjne obszary Chon Buri i tajskich wiosek. Chociaż niektórzy turyści złapali gorączkę denga, większość to obywatele Tajlandii.

W tym roku miało miejsce kilka niedawnych zgonów z powodu gorączki denga. Rząd przekazał w sumie około 87,000 XNUMX bahtów rodzinom ofiar, które były obecne i były wdzięczne za życzliwą darowiznę na spotkaniu.

Władze stwierdziły, że zespoły urzędników służby zdrowia ścigały larwy komarów i niszczyły je w kilku problematycznych obszarach średnio przez trzy dni w tygodniu. Ostrzegali miejscowych, aby się kryli, kiedy wychodzili, i stwierdzili, że obszary ze stojącą wodą stanowią największe zagrożenie dla mieszkańców. Stwierdzili również, że spray na komary może pomóc uniknąć ukąszeń.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/