Ostatnie deszcze powodują dalszą erozję plaży Pattaya, troskę o nowo uzupełnioną sekcję północną

Pattaya-

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy władze Tajlandii znacznie ulepszyły północną część Pattaya Beach przy hotelu Dusit, importując odpowiedni piasek z pobliskiego lądu i potrojając rozmiar plaży, ku uciesze turystów, sprzedawców i władz turystycznych. To udane uzupełnienie spowodowało, że władze ogłosiły, że będą rozbudowywać i uzupełniać pozostałą część plaży do Walking Street przed sezonem.

Jednak ostatnie deszcze, jak pokazano na poniższym zdjęciu, pokazują, że samo uzupełnienie plaży, zwłaszcza środkowych i południowych odcinków Beach Road, nie wystarczy, ponieważ nowo uzupełniane odcinki są już wyrządzane.

Lokalni emigranci i zaniepokojeni obywatele zrobili te zdjęcia dalszej erozji podczas ostatnich burz deszczowych, a ponieważ najgorsza pora deszczowa jeszcze nadejdzie, przewiduje się, że będzie miała miejsce dalsza erozja. Podstawowym problemem jest to, że woda deszczowa spływa z wyższych ulic do Beach Road, a następnie zatrzymuje się i zaleje Beach Road podczas każdej większej burzy, zanim spłynie do oceanu, powodując erozję plaży. Miasto zainstalowało drogie pompy w wielu obszarach wzdłuż drogi przy plaży, które pomagają szybko odprowadzić wodę, ale nie całkowicie wyeliminowały problem.

Władze rządowe przekazały kolejne 400 milionów bahtów władzom lokalnym, których zadaniem jest znalezienie lepszego rozwiązania, aby nowo odnowiona plaża również nie uległa erozji i nie zniknęła. Nie jest jednak jasne, jakie będzie rozwiązanie w tej chwili.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/