Zhańbiony „Jet Set Monk” dostaje 114 lat w tajskim więzieniu po amerykańskiej ekstradycji

Tajlandia-

Tajski sąd skazał zhańbionego byłego mnicha na 114 lat więzienia za oszustwa, pranie brudnych pieniędzy i przestępstwa komputerowe.

Wiraphon Sukphon stał się znany jako „mnich odrzutowców” po tym, jak pojawił się w filmie YouTube 2013 na prywatnym odrzutowcu, nosząc okulary przeciwsłoneczne i pokazując zwitki gotówki i designerskie torby Louis Vuitton.

Kolejna próba skonfiskowała jego aktywa o wartości 770,000 XNUMX dolarów, w tym samochód Porsche i Mercedes Benz oraz wiele kont bankowych.

Wiraphon, 39 lat, został skazany w czwartek po ekstradycji z USA w maju po oskarżeniu o zgwałcenie nieletniego i oszukanie dawców, którzy dali mu pieniądze na zbudowanie największego na świecie wizerunku szmaragdowego Buddy.

Mnich był zobowiązany do zwrotu 861,700 29 dolarów 20 ofiarodawcom, którzy złożyli skargi, a wyrok za rzekomy gwałt, datowany na dziesięć lat, ma się odbyć w październiku. Jeśli zostanie skazany, grozi mu dodatkowe XNUMX lat za kratkami.

Jednak pomimo surowego czwartkowego wyroku, prawnik działający w imieniu Wiraphon powiedział AFP, że zgodnie z tajskim prawem nie będzie służył dłużej niż 20 lat, co oznacza, że ​​zostanie zwolniony przed ukończeniem 60. roku życia. Jego zespół prawników również planuje apelację.

Buddyzm jest głęboko zakorzeniony w tkance społeczeństwa tajskiego i konwencja społeczna od większości mężczyzn oczekuje spędzania czasu w klasztorze jako nowicjusze w celu zdobycia wiedzy religijnej i dobrej karmy.

Ale seria skandali seksualnych, finansowych i morderstw w ostatnich latach splamiła również reputację duchowieństwa i wystawiła cierpliwość rządu, do tego stopnia, że ​​władze wprowadziły ideę „inteligentnych kart identyfikacyjnych” dla każdego mnicha, aby zarejestrować przestępcę. historia.

Rząd próbował oczyścić skorumpowanych mnichów, używając ich pomarańczowych szat dla osobistych korzyści i był zaangażowany w długotrwały spór ze świątynią Dhammakaya, starszym opatem oskarżonym o defraudację 33 milionów dolarów.

Wiraphon wcześniej twierdził, że był reinkarnacją słynnego mnicha, który dokonał cudów, zanim został rozebrany przez swoją świątynię w wiejskim mieście Buriram, kiedy pojawiły się pierwsze zarzuty o wykroczenia.

Uciekł do USA i założył ośrodek buddyjski w Kalifornii, ale sąd amerykański nakazał jego ekstradycję na wniosek władz tajlandzkich.

Obraz po treści postu
ŹRÓDŁOAssociated Press
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/