Tajlandia wzmocni bezpieczeństwo na drogach, wdroży środki stosowane w Japonii

BANGKOK, 10 sierpnia 201: Ministerstwo Transportu Tajlandii wprowadzi środki bezpieczeństwa ruchu drogowego oparte na udanych modelach wprowadzonych w Japonii.

Według National News Bureau of Thailand, minister transportu Arkhom Termpittayapaisith powiedział, że środki zostały uzgodnione podczas 7. spotkania wspólnej grupy roboczej Tajlandia-Japonia, które odbyło się w środę na lotnisku Novotel Bangkok Suvarnabhumi.

Podpisano protokół ustaleń (MOU) między Ministerstwem Transportu Tajlandii a Ministerstwem Gruntów, Infrastruktury, Transportu i Turystyki Japonii w celu dokonania przeglądu i dostosowania tajlandzkich przepisów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Według NNT ministerstwo i powiązane agencje przyjęły już środki oparte na modelu japońskim dla czterech pilotowych tras autostrad w prowincjach Suphan Buri, Phetchabun, Uttaradit i Khon Kaen.

Jeśli się powiedzie, środki zostaną rozszerzone na osiem dodatkowych prowincji, w których wskaźnik wypadków drogowych jest wysoki.

Podczas wycieczki terenowej do Japonii urzędnicy doszli do wniosku, że z Japonii można wyciągnąć wnioski, ponieważ nakłada ona rygorystyczne zasady dotyczące transportu publicznego dla pojazdów i sprzętu, a także bezpieczeństwa kierowców i pasażerów.

Na zdjęciu: kolejna ofiara niebezpiecznych dróg w Tajlandii

Obecnie są one stosowane w tajskim systemie transportu publicznego.

Tajlandia ma drugą co do wielkości liczbę śmiertelnych ofiar wypadków drogowych na 1,000 ludności na świecie. Wysiłki zmierzające do zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych na drogach, zwłaszcza w dni wolne od pracy, jak dotąd nie zmniejszyły liczby wypadków.

W miarę wzrostu liczby przyjazdów turystów do około 38 milionów w tym roku rośnie liczba wypadków z udziałem cudzoziemców, a rząd zobowiązał się do poprawy bezpieczeństwa i przepisów dotyczących wszystkich form transportu lądowego i morskiego związanego z usługami turystycznymi.

 

ŹRÓDŁOKrajowe Biuro Informacyjne
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/