Mieszkańcy zaniepokojeni rosnącą liczbą bezpańskich psów w okolicy, potencjałem wścieklizny

Pattaya-

Lokalni mieszkańcy, zwłaszcza w okolicy wzgórza Pratamnak i obszaru Soi 4, są zaniepokojeni wzrostem bezpańskich psów w okolicy. Skargi od miejscowych, zarówno Tajów, jak i emigrantów, mają podobny temat – niektóre psy są agresywne, nastąpił wzrost liczby pogryzień i kilka potwierdzonych przypadków wścieklizny w rejonie Pattaya. (Uwaga redaktora: Potwierdzone przypadki wścieklizny, jednak prawie wszystkie miały miejsce w odległych obszarach wiejskich Chonburi, a nie w samej Pattaya.)

Lokalne schroniska dla psów i organizacje charytatywne szacują, że na samym obszarze Pratamnak i Jomtien żyje aż 1,300 bezpańskich psów. Szacunki w Pattaya są znacznie wyższe. Zasugerowali, że wykonanie wazektomii psom pomoże ograniczyć populację, jednak problemem są pieniądze i lekarze dostępni, aby to zrobić. Ponadto wielu buddystów sprzeciwia się sterylizacji i sterylizacji zwierząt, ponieważ czują, że zakłóca to naturalny porządek.

Lokalne organizacje zapewniły jednak bezpłatne szczepienia i szczepienia przeciwko wściekliźnie setkom psów w okolicy, aby upewnić się, że wścieklizna nie rozprzestrzenia się i nie stanowi problemu dla turystów i mieszkańców.

W Tajlandii wielu uważa psy za szczęśliwe, dlatego tak wiele można zobaczyć wokół świątyń. Schroniska dla zabijania nie istnieją, ponieważ ze względu na buddyjskie wierzenia pies może być reinkarnowaną osobą lub krewnym. Prawa dotyczące okrucieństwa wobec zwierząt i prawa humanitarne przeszły długą drogę w ciągu ostatnich kilku lat, ale mają przed sobą długą drogę.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/