Szokujące wideo: policja w Pattaya City przyłapana na kamerze, która przyjmuje grzywny bezpośrednio bez pokwitowania, dochodzenie w sprawach specjalnych

Pattaya-

Nasi reporterzy i pracownicy zwrócili uwagę na ukryte nagranie wideo zrobione w sobotę 11 sierpnia, w którym turysta oskarżony o śmiecenie na molo Bali Hai bezpośrednio ukarał pobliskiego policjanta, który był świadkiem śmiecenia, grzywny w wysokości kilku tysięcy bahtów.

Nagranie spowodowało, że pełniący obowiązki szefa do spraw specjalnych, pan Kripal Wichet, rozmawiał bezpośrednio z mediami o incydencie. Ponadto pan Abhist Vejjajiva bezpośrednio nakazał dochodzenie i ponowne wyznaczenie funkcjonariusza zaangażowanego w incydent wideo.

Burmistrz Pattaya i pełniący obowiązki szefa do spraw specjalnych opowiedzieli o tym, co wydarzyło się w incydencie.

Stwierdzili, że jeśli turysta zostanie przyłapany na łamaniu prawa, takiego jak śmiecenie lub wapowanie, musi uzyskać pokwitowanie, a grzywnę należy zapłacić tylko w ratuszu lub w połączeniu z innymi funkcjonariuszami w oficjalnym miejscu. Rachunek należy następnie zanieść do Urzędu Miasta i można sprawdzić, czy został on prawidłowo zapłacony miastu i nie został włożony do kieszeni.

Obecna grzywna w wysokości maksymalnie 20,000 100,000 bahtów jest według burmistrza Pattaya, który chce zostać obniżony. (Uwaga redaktora: znaki na plaży mówią obecnie maksymalnie XNUMX XNUMX bahtów.) Grzywna na tak wysokim poziomie nie tylko zniechęca turystów do łamania prawa, ale także zachęca nieetycznych funkcjonariuszy do bezpośredniego zabierania pieniędzy i ich kieszeni.

Kilka tygodni wcześniej pisaliśmy o dwóch arabskich turystach, którzy sprzeciwiali się i odmawiali zapłaty grzywny za śmiecenie. Okazało się, że oni również nie otrzymali pokwitowania, a funkcjonariusz w tej sprawie również przechował ich pieniądze vs. zgodnie z odpowiednimi procedurami.

Szef do spraw specjalnych mówi, że zaplanowali spotkanie ze wszystkimi funkcjonariuszami policji w Pattaya, aby podkreślić, jak szkodzi to wizerunkowi Pattaya i policji, a osoba odpowiedzialna została zawieszona w tym czasie i przeniesiona na nieaktywną pozycję podczas dochodzenia. Maksymalna kara dla zaangażowanego funkcjonariusza to rozwiązanie stosunku pracy z policją. Osoba nie została nazwana.

 

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/