Tajski gang oszustów walutowych złapany z 1.7 miliona bahtów fałszywych pieniędzy z Korei Północnej.

  26 sierpnia 2018 r. policja Pattaya i Chonburi aresztowała sześciu obywateli Tajlandii, którzy posiadali 43 miliony wonów północnokoreańskich o wartości około 1.7 miliona bahtów, które uznano za fałszywe.

  Tajska policja odpowiadała na napiwek, w którym przyszedł do nich anonimowy człowiek i oświadczył, że chce kupić wygraną w paczkach po 10,000 XNUMX bahtów każda, co pozwoliłoby mu na osiągnięcie zysku, ponieważ cena ta była znacznie poniżej wartości rynkowej.

  Jednak po zakupie i dalszym badaniu wygranej odkrył, że wszystkie notatki, które miał, były fałszywe. W tym momencie zgłosił incydent policji, która podjęła działania.

  Funkcjonariusze policji w Chonburi zorganizowali tajne śledztwo, aby kupić kilka banknotów od gangu i sami zbadać zarzuty. Kiedy grupa zgodziła się na wymianę z tajnym oficerem w prywatnej rezydencji, zostali zaatakowani przez policję w Chonburi i aresztowani.

  W rezydencji odkryto łącznie 43 miliony wonów północnokoreańskich, które zabrano na komisariat policji w Pattaya. Wszystkie 43 miliony wonów uznano za fałszywą walutę. Policja oświadczyła, że ​​chciałaby, aby zgłosiły się inne osoby, które uważają, że zostały oszukane przez ten gang. Aresztowane osoby stwierdziły, że nie wiedziały, że waluta jest fałszywa i powiedziano im, że została zabrana z napadu na bank w Korei Północnej.

Aresztowanymi osobami są Pan Hirun Porn, 36 lat, Pan Anupong Pattapan, lat 51. Pan Preecha Thanunvat, lat 59, Pan Supatchanan Rapee, lat 45, Pan Somsay Rakno, lat 45 i Pan Chansorn Khantin, lat 60. Wszystkim sześciu podejrzanym zostanie oskarżonych zgodnie z tajskim prawem i obecnie są przetrzymywani w areszcie śledczym. 

  

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/