Policjant w Pattaya uratowany przez swojego iPhone'a podczas strzelaniny w restauracji Pattaya

Pattaya-

Policjant z Pattayi omal nie wziął jednego w biodro podczas strzelaniny w restauracji ze znanym gangsterem – gdyby nie jego smartfon.

sierż. Major Powaret Banjong powiedział we wtorek, że dochodzi do siebie po spotkaniu w lokalnym szpitalu, w którym jego iPhone uchronił go przed kulą wystrzeloną przez szalejącego rewolwerowca.

„Muszę monitorować mój stan”, powiedział Powaret ze swojego szpitalnego łóżka we wtorek.

Somchai „Hia Chai” Sae-chua, 49 lat, który według policji jest znanym elementem przestępczym w dzielnicy miasta Na Kluea, świętował swoje urodziny późnym sobotnim wieczorem 15 września w popularnej restauracji All New Mouthburi.

Około północy Somchai wdał się w słowną i fizyczną kłótnię z kobietą przy swoim stole. 31-letni Powaret, który akurat był tam na obiedzie z innym policjantem spoza miasta, interweniował i próbował załagodzić sytuację.

W złości Somchai wyciągnął pistolet i strzelił kilka razy do Powareta, który wskoczył na stół i również wyciągnął pistolet. Jedna z kul Somchaia trafiła w ramię Powareta, a druga w udo.

Pocisk trafił iPhone'a w kieszeń jego spodni i ochronił Powareta.

Po zabraniu dwóch kul Powaret upadł na ziemię, a jego kumpel gliniarz z Prachinburi, Lance kpr. Naretrak Krueawara, lat 30, podniósł pistolet Powareta i strzelił trzy razy w Somchai, raniąc go. Kiedy burza się skończyła, Somchai został trafiony w prawą skroń, ramię, brzuch i nogę. Przybyli ratownicy i byli w stanie go uratować.

Po tym, jak policjant i podejrzany zostali przewiezieni do szpitala, rzecznik policji, płk Krissana Pattanacharoen, powiedział, że Naretrak udał się na posterunek policji w Pattaya i złożył raport.

Żaden z policjantów nie zostanie oskarżony o ich udział, ponieważ był to akt samoobrony podczas próby rozładowania wrogiej sytuacji. Somchai został oskarżony o usiłowanie zabójstwa i obecnie jest przetrzymywany w areszcie śledczym w Pattaya w oczekiwaniu na proces.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/