Policjant w Pattaya uratowany przez swojego iPhone'a podczas strzelaniny w restauracji Pattaya

Pattaya-

Policjant z Pattaya prawie uderzył jednego z nich w biodro podczas strzelaniny w restauracji z wielkim gangsterem – gdyby nie jego smartfon.

sierż. Major Powaret Banjong powiedział we wtorek, że dochodzi do siebie po spotkaniu w lokalnym szpitalu, w którym jego iPhone chronił go przed kulą wystrzeloną przez szalejącego bandytę.

„Muszę monitorować swój stan” – powiedział we wtorek Powaret ze szpitalnego łóżka.

Somchai „Hia Chai” Sae-chua (49 l.), który według policji jest znanym elementem przestępczym w dzielnicy Na Kluea, świętował swoje urodziny w sobotni wieczór, 15 września, w popularnej restauracji All New Mouthburi.

Około północy Somchai wdał się w słowną i fizyczną sprzeczkę z kobietą siedzącą przy jego stole. Powaret, lat 31, który akurat jadł kolację z innym policjantem spoza miasta, interweniował i próbował załagodzić sytuację.

W gniewie Somchai wyciągnął pistolet i strzelił kilka razy do Powareta, który wskoczył na stół i również wyciągnął broń. Jedna z kul Somchai trafiła w ramię Powareta, a druga w udo.

Kula trafiła iPhone'a w kieszeni spodni i ochroniła Powareta.

Po przyjęciu dwóch kul Powaret padł na ziemię, a jego kumpel policjant z Prachinburi, kpr. Naretrak Krueawara, lat 30, chwycił pistolet Powareta i trzykrotnie strzelił do Somchai, raniąc go. Kiedy kula się skończyła, Somchai został trafiony w prawą skroń, ramię, brzuch i nogę. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zdołał go uratować.

Po przewiezieniu policjanta i podejrzanego do szpitala rzecznik policji, płk Krissana Pattanacharoen, powiedziała, że ​​Naretrak udał się na komisariat policji w Pattaya i złożył raport.

Żaden z policjantów nie zostanie oskarżony o swój udział, ponieważ uznano, że był to akt samoobrony podczas próby załagodzenia wrogiej sytuacji. Somchai został oskarżony o usiłowanie morderstwa i obecnie przebywa w areszcie śledczym w Pattaya w oczekiwaniu na proces.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/