Dwóch mężczyzn aresztowanych za porwanie Chińczyka dla okupu w Pattaya

Zastępca komisarza policji metropolitalnej w Bangkoku poinformował o aresztowaniu Chińczyka i Tajlandczyka, którzy uprowadzili chińskiego biznesmena dla okupu i przetrzymywali go w Pattaya.

Trzeci Tajlandczyk ucieka.

Aresztowani mężczyźni to Liew Jonghai z Chin i Somchai Manicho z Tajlandii.

Obaj mężczyźni, wraz z nienazwanym trzecim mężczyzną, celowo spowodowali wypadek samochodowy z ofiarą przed restauracją w dzielnicy Meng Jai w północnym Bangkoku pod koniec zeszłego tygodnia.

Kiedy biznesmen Pherng wysiadł, aby omówić uszkodzenia swojego pojazdu, został uprowadzony z nożem i przewieziony do Pattaya.

W Pattaya został zmuszony do podpisania dokumentu przekazującego trzem mężczyznom 140,000 700,000 juanów, czyli około 200,000 XNUMX bahtów. Następnie poproszono go o kolejne XNUMX XNUMX bahtów od przyjaciół.

Po zwolnieniu biznesmen, którego nazwisko nie zostało ujawnione, zgłosił incydent policji w Pattaya, której udało się złapać dwóch z trzech podejrzanych. Zastępca komisarza gen. dyw. Pol Sompong Chingduang zapewnił turystów i zagranicznych biznesmenów uwikłanych w takie przestępstwo, że zawsze należy składać doniesienia i zawsze zostaną one w pełni zbadane. Podejrzani do tej pory odmawiali składania publicznych wyjaśnień, dlaczego popełnili przestępstwo. Chiński biznesmen twierdzi, że nie zna żadnego z podejrzanych.

Polowanie na trzeciego mężczyznę trwa.

Zapisz się!
ŹRÓDŁOwiza tajska
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/