Aktualizacja: Lokalni włamywacze obrabowali dziewięć domów obcokrajowców w rejonie Pattaya

Pattaya-

Policja w niedzielę, 16 września 2018 r., aresztowała dwóch podejrzanych, którzy podobno złożyli przysięgę braterstwa będąc wcześniej razem w więzieniu za domniemany udział w serii włamań do różnych domów w Pattaya City.

Nadinspektor okręgu Muang Pattaya Pol. Pułkownik Apichai Krophetch kierował zespołem oficerów, który miał aresztować dwóch podejrzanych – Thanaratha Saengjamreunga, pochodzącego z prowincji Khamphaeng Phetch, lat 25 i Itthichai Krajang, lat 22, pochodzącego z prowincji Chon Buri. Ich motocykl Yamaha Fino również został skonfiskowany w niedzielę w południe.

Para została oskarżona o włamywanie się do domów i rabowanie kosztowności. Ostatni taki incydent miał miejsce 7 sierpnia 2018 r. w domu wynajętym przez 29-letniego mieszkańca Korei Południowej, Park Moon Sub. Włamywacze podobno uciekli z sejfem zawierającym kosztowności o wartości 50,000 XNUMX Bt.

Para była tak widoczna, że ​​lokalne wioski w okolicy Pattaya wywieszały transparenty ostrzegające mieszkańców, aby zamknęli swoje domy i zachowali czujność, ponieważ w okolicy działają włamywacze.

Policyjne śledztwo zidentyfikowało dwóch podejrzanych płci męskiej na podstawie nagrania z monitoringu, na którym uciekli na motocyklu z czerwoną tablicą rejestracyjną. Para została namierzona w wynajętym domu w Soi Nong Yai 8. Po aresztowaniu para rzekomo przyznała się do przestępstwa i powiedziała, że ​​została wspólnikami w zbrodni i złożyła przysięgę braterstwa podczas pobytu w więzieniu.

Po uwolnieniu w kwietniu za wcześniejsze napady rabunkowe spiskowali w celu dokonania włamań do domów wynajmowanych przez obcokrajowców w Pattaya City.

Para powiedziała, że ​​obrabowali dziewięć domów i wydali nieuczciwie zdobyte pieniądze na wyjścia i hazard.

Uwaga redaktorów: Ci dwaj mężczyźni NIE są osobami, o których pisaliśmy, którzy rabowali domy w okolicy Suksabai Villa, potwierdził pan Alex Swenson, o czym pisaliśmy w poprzednim artykule. Pan Swenson nadal oferuje nagrodę w wysokości 20,000 XNUMX bahtów za informacje prowadzące do aresztowania tej osoby.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/