Dwudziestu obywateli Chin aresztowanych za prowadzenie fałszywych stron internetowych z Pattaya

Pattaya-

Dwudziestu chińskich obywateli zostało aresztowanych w tym tygodniu w dwóch nalotach w Pattaya i oskarżono o otwieranie stron internetowych w celu oszukania swoich rodaków w Chinach.

 

Szef policji Chon Buri, generał dywizji Nanthachart Supamongkol i Pol Col Chitdecha Songhong z Pattaya zorganizowali konferencję prasową, aby ogłosić wyniki nalotów we wtorek, 18 września 2018 r.

Podczas pierwszego nalotu sześciu Chińczyków zostało aresztowanych w domu przy Soi Khao Talo w wiosce Moo 10 w Tambon Nong Plue w dzielnicy Bang Lamung w Chon Buri.

Zostali oskarżeni o otwarcie strony internetowej, aby nakłonić chińskich graczy do robienia fałszywych zakładów. Szóstka została również oskarżona o bezprawny wjazd do królestwa, ponieważ wszyscy wjechali do kraju bez ważnej wizy lub paszportu.

Policja skonfiskowała również z ich domu pięć komputerów i 15 telefonów komórkowych. Policja poinformowała, że ​​każdego dnia w fałszywych zakładach na stronie internetowej tracono około 500,000 2.4 juanów (XNUMX miliona Bt), które działały przez dłuższy czas.

Podczas drugiego nalotu policja aresztowała 14 chińskich obywateli w domu na osiedlu Viewpoint oraz w kondominium Lumpini Jomthian Sea View.

Policja poinformowała, że ​​14 wjechało do kraju legalnie. Zostali oskarżeni o pracę bez zezwolenia i za otwarcie strony internetowej, aby oszukać chińskich inwestorów, aby kupowali akcje, ropę i walutę obcą. Wszystkie inwestycje zniknęły, dodała policja.

Wszystkich dwudziestu obywateli Chin odbędzie się w areszcie śledczym w Pattaya w oczekiwaniu na rozprawy sądowe. Po rozprawie sądowej sześć osób bez paszportu zostanie skierowanych do imigracji w celu deportacji i postępowania w sprawie przedłużenia pobytu.

 

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/