Medyczna marihuana prawdopodobnie stanie się legalna w Tajlandii do połowy 2019 r

Tajlandzka rządowa organizacja farmaceutyczna (GPO) rozpoczyna badania nad opracowaniem leków z marihuany, potwierdzając dowody na to, że zakazana substancja ma właściwości poprawiające zdrowie. Stara się również zainicjować poprawkę prawną, która pozwoliłaby na stosowanie marihuany w celach leczniczych, prawdopodobnie do maja przyszłego roku.

Użytkowanie rekreacyjne pozostanie nielegalne.

Przewodniczący GPO, dr Sopon Mekthon, powiedział wczoraj, że w związku z perspektywą legalizacji marihuany w pewnych okolicznościach, jego organizacja rozpoczęła współpracę z Food and Drug Administration (FDA) i Narcotics Suppression Bureau w celu rozpoczęcia projektu badawczego dotyczącego opracowywania i masowej produkcji leków z marihuana.

Biuro ds. Zwalczania Narkotyków przekazało już GPO 100 kilogramów skonfiskowanej marihuany jako surowiec do badań.

Sopon mówi, że Tajlandia ma potencjał, aby stać się światowym liderem w rozwoju i produkcji leków kannabinoidowych, co zwiększyłoby wydajność opieki medycznej i leczenia w wielu grupach pacjentów. Eksportowanie drogich ekstraktów z marihuany medycznej może również przynieść krajowi znaczne zyski.

„Pomimo tego, że marihuana wciąż jest uważana za szkodliwy lek, jej korzyści lecznicze są powszechnie akceptowane i jest również naukowo udowodnione, że marihuana zawiera wiele związków leczniczych, które mogą skutecznie leczyć skutki uboczne chemioterapii, przewlekły ból, spastyczność mięśni i epilepsję” – powiedział Sopon.

„W ramach przygotowań do dekryminalizacji medycznej marihuany, zespół badawczy GPO pracuje obecnie nad projektem badawczym mającym na celu wyprodukowanie prototypu ekstrakcji medycznej marihuany w postaci kropli podjęzykowej oleju z konopi indyjskich, która będzie początkowym składnikiem do produkcji leków i może również być stosowany jako substrat do dalszego rozwoju medycyny.”

Sopon szacuje, że zespół badawczy byłby w stanie wydobyć od 10 do 15 litrów – lub 18,000 100 butelek – skoncentrowanego oleju z konopi indyjskich z pierwszych XNUMX kilogramów marihuany.

Mówi, że GPO ma przedstawić wstępne wyniki swoich badań do końca tego roku.

Szacuje się, że zespół badawczy lepiej zrozumie jakość, substancje kannabinoidowe i unikalne właściwości lecznicze marihuany dzięki różnym regionalnym źródłom. Te przełomowe odkrycia pozwolą GPO ocenić wykonalność przeskalowania rozwoju leku do poziomu badań klinicznych i dalszego planowania produkcji komercyjnej.

Dyrektor zarządzający GPO, dr Withoon Danwiboon, ujawnił, że jeśli wyniki badań wskazują na obiecujące oznaki rozwoju leków i komercyjnej produkcji nowych produktów medycznych, jego organizacja planuje rozszerzyć produkcję na skalę przemysłową.

„Początkowo na tym etapie główna baza badań medycznych i rozwoju marihuany pozostaje w naszej siedzibie w Bangkoku” – powiedział Withoon.

„W następnym kroku, w celu zwiększenia skali produkcji i rozszerzenia projektów badawczych, planujemy opracować specjalny obiekt dla całego łańcucha rozwoju i produkcji leków z konopi indyjskich na naszych działkach w Chon Buri”.

Obraz po treści postu
ŹRÓDŁOThaiger
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/