Skarga na głośność dzwonków w świątyniach prowadzi do sond na podstawie Ustawy o imigracji i hotelach dla właściciela mieszkania

Bangkok-

 

Policja sprawdza, czy przepisy imigracyjne nie zostały złamane po tym, jak złożono skargę na dzwoniący przed świtem dzwon świątyni w pobliżu kondominium w Wat Sai w dzielnicy Rama III w Bangkoku.

Generał dywizji Surachate Hakparn, p.o. szefa Biura Imigracyjnego, powiedział w piątek, że funkcjonariusze sprawdzą, czy właściciel lokalu mieszkalnego, z którego wpłynęła skarga na hałas, poinformował Biuro Imigracyjne o przebywającym tam cudzoziemcu, który miał skargę i rzekomo przebywał tam bez miesięcznej umowy najmu, co jest sprzeczne z ustawą o hotelach i prawem tajskim.

Funkcjonariusze sprawdziliby również, czy zagraniczny najemca w ciągu ostatnich 90 dni powiadomił Biuro Imigracyjne o swoim prawidłowym adresie. Jeśli nie, zagraniczny najemca może stanąć w obliczu cofnięcia wizy i deportacji, dodał Surachate.

Skargi na hałas skłoniły biuro dzielnicy Bang Kho Laem do ostrzeżenia świątyni. Opat świątyni polecił następnie mnichom wyciszyć dźwięk. Wysoki na 1.2 metra dzwon dzwoni codziennie o 4 rano podczas buddyjskiego Wielkiego Postu.

Zdecydowano, że 10 października odbędzie się spotkanie kondominium, świątyni, biura dystryktu i mieszkańców pobliskiej społeczności, aby rozwiązać ten problem. Cudzoziemiec, który rzekomo złożył skargę, nie został w tej chwili ujawniony, pomimo wielokrotnych próśb zdenerwowanych użytkowników mediów społecznościowych o ujawnienie jego nazwiska.

Dzięki uprzejmości The Nation.

Zapisz się!
ŹRÓDŁONation
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/