Bitwa na ulicy gangów prowadzi do śmierci dwóch turystów w ogniu krzyżowym, wielu innych zostaje rannych

42-letni Indianin był jednym z dwóch zabitych zagranicznych turystów, a pięciu innych, w tym dwóch Hindusów, zostało ciężko rannych w strzelaninie między dwoma rywalizującymi gangami, poinformowała w poniedziałek tajlandzka policja.

Do strzelaniny doszło zeszłej nocy na ulicy za hotelem Centara Watergate Pavillion w dzielnicy Ratchathewi, gdzie zaparkowane były autokary turystyczne – poinformował „Bangkok Post”.

Gakhrejr Dheeraj, Indianin, i Keovongsa Thonekeo, 28-letni turysta z Laosu, zmarli w szpitalu, w którym leczeni są inni ranni.

Pięć osób rannych w krzyżowym ogniu to dwóch Tajów, dwóch Hindusów i jeden Lao. Wszyscy zostali przewiezieni do pobliskiego szpitala, podał raport, powołując się na funkcjonariuszy policji.

Indianie należeli do grupy turystów, którzy właśnie zjedli obiad w indyjskiej restauracji w centrum handlowym i czekali na autobus na parkingu.

Kiedy tam byli, dwie grupy młodych mężczyzn wyłoniły się z pobliskiego klubu bilardowego w alejkę tuż obok parkingu, powiedział generał dywizji policji Senit Samararn Samruajkit.

Rozpoczęli walkę, która szybko przerodziła się w zbrojną bitwę, powiedział Samruajkit.

Według naocznych świadków około 20 mężczyzn uzbrojonych w pistolety, noże i kije wybiegło z klubu na ulicę, dodał, dodając, że trzech mężczyzn również otworzyło ogień.

Członkowie gangu uciekli, gdy policja przybyła na miejsce zdarzenia, i żaden z nich nie został zatrzymany.

Policja musi jeszcze zidentyfikować rodzaj użytej broni, ale na miejscu znaleziono zużyte łuski z karabinu szturmowego AK47.

Policja twierdzi, że zidentyfikowała głównych podejrzanych, którzy byli stałymi bywalcami klubu snookera, a spór dotyczył gry w snookera, która przerodziła się w zbrojną bitwę uliczną. Oświadczyli, że zabójcy zostaną wkrótce aresztowani, a policja jest na tropie.

Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad ośmiu lat jako pełnoetatowy rezydent, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/