Skarga chińskich turystów na grzywnę za śmiecenie prowadzi do aresztowań imigracyjnych przewodników turystycznych i grzywien dla firm turystycznych

Kiedy chiński turysta został przyłapany na śmieceniu w Pattaya, nie wiedział, że jego skarga doprowadzi do szefa imigracji? oraz aresztowanie dwóch osób i ściganie firmy turystycznej. 

 

Yu Jiang Min z Chin przyznał się, że w porcie Bali Hai wyrzucił śmieci tam, gdzie nie powinien, i został za to zauważony przez „tessakita” (urzędnika miejskiego). Funkcjonariusz podszedł do niego i zażądał, aby zapłacił grzywnę za śmiecenie, której pan Min nie był przeciwko zapłaceniu.

Jego łódź miała właśnie odpłynąć, więc dwaj przewodnicy podczas jego wycieczki – Jiang Yu Hang i Udom Sae-Yia – powiedzieli, że załatwią za niego mandat.

Dostali pokwitowanie, ale Ju Jiang Min zauważył, że kwota, którą musiał zapłacić, wynosiła 3,000 bahtów i została zmieniona w papierkowej robocie.

Przewodnicy powiedzieli, że wyświadczyli mu przysługę i wytargowali zapłatę z 5,000 bahtów. Jednak pan Min, który potrafi czytać po angielsku, wyraźnie widział znaki wskazujące na grzywnę na molo w wysokości 2000 bahtów.

Był niezadowolony, a później udał się na policję, gdzie okazało się, że grzywna została faktycznie zmieniona z 2,000 bahtów, aby przewodnicy mogli zarobić dodatkowe pieniądze na boku.

Podstęp doprowadził aż do generała dywizji Surachate Hakparna, nowego szefa imigracji, który ogłosił serię aresztowań dzisiaj, 11 października 2018 r., a obaj przewodnicy zostali aresztowani po tym, jak okazało się, że pracują nielegalnie przy tymczasowych wizach i zostali oskarżeni o kolejne manipulowanie dokumentami państwowymi. Jeden z dwóch mężczyzn był obywatelem Chin.

Ponadto firma, w której pracowali, „Thai How Are You Co Ltd” z siedzibą w Wang Thong Lang, została oskarżona o zatrudnianie nielegalnych pracowników. Właścicielem firmy był Wichian Phromwichai, obywatel Tajlandii.

Ogromna płyta winylowa na konferencji prasowej w sprawie aresztowania głosiła „nielegalnych przewodników aresztowanych za drobne skrzypce”.

Generał dywizji Surachate oświadczył, że cudzoziemcy wykonujący zakazane im prace, np. przewodnik wycieczek, będą deportowani i ścigani.

Obraz po treści postu
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/