Rząd Tajlandii ogłasza trzymiesięczną „wojnę z narkotykami” w Tajlandii

Rząd zdecydował się wypowiedzieć wojnę narkotykom w całym kraju z oczekiwaniem pozytywnego wyniku w ciągu trzech miesięcy.

Wicepremier Prawit Wongsuwan zwołał w czwartek spotkanie na wysokim szczeblu odpowiednich agencji, w tym wojska, Dowództwa Operacji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Spraw Zagranicznych i policji w celu omówienia współpracy między wszystkimi agencjami, od wymiany informacji po działania tłumiące, rozdzielanie odpowiedzialności i wzmacnianie społeczności lokalnych w celu zapobiegania narkomanii wśród ich mieszkańców.

Wicepremier wyznaczył ISOC do nadzorowania działalności wszystkich właściwych agencji i organizacji administracji samorządowej oraz do udzielania im wsparcia w razie potrzeby.

W aspekcie tłumienia, żołnierze stacjonujący wzdłuż nieszczelnej granicy kraju i przejścia graniczne będą miały za zadanie przechwytywanie narkotyków przemycanych przez granicę z sąsiednich krajów.

ISOC, ministerstwa spraw zagranicznych i sprawiedliwości zostały wyznaczone do poszukiwania współpracy z sąsiednimi krajami w celu rozprawienia się z zakładami produkującymi narkotyki w tych krajach.

Funkcjonariusze policji i narkotyków będą współpracować w dzieleniu się informacjami i będą odpowiedzialni za rozprawianie się z narkotykami w kraju.

Lokalni urzędnicy administracji, od gubernatorów po starostów, kamnanów i wójtów, połączą wysiłki na rzecz wzmocnienia społeczności lokalnych w walce z narkotykami, podczas gdy Ministerstwo Edukacji poinstruuje szkoły, aby zwracały uwagę na przypadki narkomanii wśród uczniów i, jeśli to konieczne, poprosić policję o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Wicepremier Prawit powiedział, że podczas spotkania przywiązuje się również wagę do rehabilitacji osób zażywających narkotyki, aby pomóc im zerwać z nałogiem lub zmniejszyć ich uzależnienie od narkotyków.

Jeśli chodzi o sytuację w zakresie przeglądu narkotyków w tym roku, ujawnił, że władzom udało się przechwycić 350 milionów tabletek metamfetaminy, 18.5 tony lodu, 900 kg heroiny i 32 tony marihuany od października ubiegłego roku do września tego roku.

Powiedział, że chemikalia do produkcji narkotyków nadal są przemycane w celu zaopatrzenia zakładów produkcyjnych wzdłuż granicy Myanmar-Chiny i Myanmar-Tajlandia, a Tajlandia pozostaje głównym punktem tranzytowym dla transportu narkotyków na rynek zagraniczny.

Dzięki uprzejmości PBS News

Zapisz się!
ŹRÓDŁOWiadomości PBS
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/