Minister Kultury Tajlandii ogłasza założenie muzeum i główną atrakcję turystyczną w jaskini Tham Luang, gdzie miało miejsce słynne ratowanie młodzieżowej drużyny piłkarskiej

CHIANG RAI – Ministerstwo Kultury Tajlandii poczyniło przygotowania do przekształcenia Parku Narodowego Tham Luang-Khun Nam Nang Non w dobrze funkcjonującą atrakcję turystyczną.

Minister Kultury Weera Rojpojanarat odwiedziła Park Narodowy Tham Luang-Khun Nam Nang Non w Chiang Rai, aby śledzić ulepszenia w turystyce.

Przyniósł relację o niedawnym uratowaniu młodzieżowej drużyny piłkarskiej z jaskini Tham Luang w okolicy, ponieważ ma ona być wykorzystana do promowania turystyki w tym miejscu.

W Parku Narodowym Tham Luang-Khun Nam Nang Non zaplanowano muzeum, aby upamiętnić historyczne wydarzenie, które miało tam miejsce.

Chiang Rai zostało ogłoszone miastem turystyki ekologicznej, a także sztuki, kultury i historycznych powiązań, ponieważ graniczy z Birmą, Luang Prabang i innymi północnymi prowincjami Phayao i Nan.

Budowa planowanego muzeum ratownictwa i pomnika sierżanta Sama, kierowana przez narodowego artystę Chalermchaia Kositpipata, rozpoczęła się w pobliżu jaskini Tham Luang w dzielnicy Mae Sai i ma zostać ukończona za 4-5 miesięcy.

Lokalni artyści, wyżsi urzędnicy Departamentu Parków Narodowych, Dzikiej Przyrody i Ochrony Roślin oraz Królewskiego Departamentu Leśnego zebrali się przed jaskinią w parku leśnym Tham Luang-Khun Nam Nang Nong, aby rozpocząć projekt 2 sierpnia 2018 roku.

Centrum upamiętni epickie uratowanie 12 młodych piłkarzy i ich trenera z klubu Moo Paa Academy, którzy zostali uwięzieni w zalanej jaskini od 23 czerwca do 10 lipca.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN Media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce, ale mieszkał także w Dallas, Sarasocie i Portsmouth. Ma doświadczenie w sprzedaży detalicznej, HR i zarządzaniu operacjami. Od wielu lat pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od ponad dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie prosimy o e-mail Editor@ThePattayanews.com O nas: https://thepattayanews.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thepattayanews.com/contact-us/